Ten trik mu się nie udał? David Copperfield oskarżony o wyzysk pracowników

Siedmiu pracowników technicznych, którzy przez lata dopinali widowiska słynnego iluzjonisty na ostatni guzik, dziś oskarżają Copperfielda o wyzysk. Wśród nich jest Polak.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ten trik mu się nie udał? David Copperfield oskarżony o wyzysk pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

15 kwi 2014 12:14


Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", Copperfield miał wymagać od swoich pracowników dyspozycyjności 14 godzin na dobę przez siedem dni w tygodniu. Nie wypłacał im jednak należnego wynagrodzenia za przepracowane nadgodziny. Jak to możliwe?

Zgodnie z amerykańskim prawem pracodawca ma obowiązek wypłaty wynagrodzenia za godziny nadliczbowe w wysokości 1,5 normalniej stawki za każdą godzinę przepracowaną powyżej tygodniowego limitu 40 godzin.Wyjątek stanowią m.in. pracownicy kreatywni i administracyjni - wyjaśnia dziennik.

U Copperfielda niemal wszyscy byli zaś zatrudnieni na stanowisku „specjalisty do spraw magii/pracownika kreatywnego" albo „asystenta widowiska", mimo że zwykle wykonywali bardzo przyziemne zadania, takie jak przygotowanie sceny i instalowanie oświetlenia czy robienie zakupów i prania mistrzowi magii - czytamy w "DGP".

Teraz "pracownicy kreatywni", a wśród nich Jarosław Jastrzębski, dochodzą swoich praw w sądzie. Domagają się m.in. wypłacenia zaległych pensji, wypłaty kary umownej, zadośćuczynienia za straty moralne i pokrycia kosztów obsługi prawnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.