Telewizja Polska chce pomóc w aktywizacji niepełnosprawnych

Minister Elżbieta Rafalska, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Robert Kwiatkowski i prezes TVP Jacek Kurski podpisali porozumienie w sprawie współpracy na rzecz osób niepełnosprawnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Telewizja Polska chce pomóc w aktywizacji niepełnosprawnych

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

28 wrz 2016 8:55


Porozumienie to będzie służyć m.in. szeroko pojętej aktywizacji i społecznej integracji osób niepełnosprawnych, promowaniu zwiększania ich udziału w życiu publicznym i zawodowym, a także budowaniu społecznej akceptacji dla ich aspiracji życiowych.

– Wśród obowiązków, jakie mamy wobec osób niepełnosprawnych, jest też zapewnienie im możliwości pełnego dostępu do informacji – przekonywała minister Rafalska. – Tu właśnie widzę ważną rolę dla Telewizji Polskiej, która może do nich dotrzeć, często w formie ułatwiającej odbiór. Nie bez znaczenia jest też informowanie o kierowanych do tego środowiska działaniach, organizowanych wydarzeniach czy propagowanie dobrych praktyk - dodała.

Jednym z najważniejszych zadań, postawionych przez sygnatariuszami porozumienia, jest realizacja postanowień ratyfikowanej przez Polskę Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Celem porozumienia jest także zwiększanie dostępności osób niepełnosprawnych do programów nadawanych przez Telewizję Polską i popularyzowanie działań na rzecz umożliwienia osobom niepełnosprawnym pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.