×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tego przedsiębiorcy oczekują od nowego rządu

  • Anna Trojanowska
    AT
  • 9 paź 2019 17:02

Zatrzymania inflacji prawa gospodarczego, usprawnienia rejestracji pracowników cudzoziemskich, poszerzenia listy państw, z których pracodawcy mogą pozyskiwać pracowników na uproszczonych zasadach i wzrostu podaży pracy - tego między innymi domagają się przedsiębiorcy od parlamentu i rządu nowej kadencji.

Tego przedsiębiorcy oczekują od nowego rządu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

W środę (9 października) odbyło się XXX posiedzenie Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC, na którym przedstawiono raport z konkretnymi propozycjami do wdrożenia po wyborach przez nowe władze. [ZOBACZ CAŁY RAPORT W DZIALE MULTIMEDIA]

Przedsiębiorcy oczekują m.in. odstąpienia od zmian, które spowodują osłabienie konkurencyjności polskiej gospodarki oraz mogą spowodować odpływ lub zmianę metody rozliczania wynagrodzenia za wykonywaną pracę/usługi (m.in. zniesienie limitu 30-krotności); zmniejszenia klina podatkowego (pozapłacowych kosztów pracy), w szczególności poprzez znaczne podniesienie kwoty wolnej od podatku - wynika z raportu Gabinetu Cieni BCC.

Czytaj też: Premier z ważnym apelem do polskich przedsiębiorców

Ponadto domagają się - jak czytamy w raporcie - zatrzymania bardzo wysokiej inflacji prawa gospodarczego, szczególnie w obszarze podatków PIT i CIT, w połączeniu z dużo większą jednoznacznością przepisów. Usprawnienia rejestracji pracowników cudzoziemskich m.in. skrócenie rejestracji do 48h poprzez przeniesienie zadań Urzędów Wojewódzkich do Powiatowych Urzędów Pracy. Poszerzenia listy państw, z których pracodawcy mogą pozyskiwać pracowników na uproszczonych zasadach, możliwość wydłużenia okresu legalnej pracy cudzoziemca w Polsce i urzędowe przyspieszenie legalizacji ich pracy. Wzrostu podaży pracy poprzez silne zachęty do aktywności zawodowej pracowników 50+, studentów oraz ułatwienie matkom powrotu do pracy.

Zdaniem Gabinetu Cieni BCC konieczne jest także nadanie ochronie zdrowia najważniejszego priorytetu w państwie, uznania wydatków na ochronę zdrowia jako inwestycji (a nie kosztu) i jako koła zamachowego całej gospodarki.

Obywatele oczekują również zreformowania zarządzania jakością powietrza - można to rozpocząć od zintegrowania działań samorządowych wynikających z prawa europejskiego z rządowymi działaniami naprawczymi pn. "czyste powietrze" - zaznaczają przedsiębiorcy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tego przedsiębiorcy oczekują od nowego rządu
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA