Tajny raport TVN: Durczok winny?

Sylwester Latkowski, były redaktor naczelny tygodnika "Wprost" twierdzi, iż dotarł do "Raportu Komisji TVN ds. Molestowania i Mobbingu". Według opublikowanych przez niego informacji wynika, że Kamil Durczok jest winien molestowania w miejscu pracy, a także innych zabronionych czynów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tajny raport TVN: Durczok winny?

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

18 paź 2015 13:30


Sylwester Latkowski opublikował swoje wnioski z raportu na portalu kulisy24.com. Były redaktor naczelny tygodnika "Wprost" donosi, że z raportu wynika, iż Durczok jest winien popełnienia dwóch czynów molestowania seksualnego.Tak miała stwierdzić Komisja, powołana po wybuchu afery w TVN, w skład której weszli: szefowa HR stacji Agnieszka Trysła, dyrektor departamentu prawnego Marek Szydłowski oraz prawnik z zewnętrznej kancelarii Bartłomiej Raczkowski.

Czytaj też: Kamil Durczok skarży "Wprost". Pojawiają się nowe zeznania dot. mobbingu i molestowania w TVN

Wg Latkowskiego, komisja stwierdziła, że jeden czyn odbył się w formie wysyłania do pracującej z nim w redakcji kobiety serii SMS-ów, w tym zaproszeń na prywatne spotkania i zaproszeń do zaangażowania w romans. Zaniepokojona kobieta zareagowała odmową. Ta sytuacja spowodowała u kobiety głęboki stres oraz negatywne konsekwencje psychologiczne.

Inna koleżanka miała być zaproszona na prywatne spotkanie, ale również odmówiła.

Strach i mobbing

Komisja uznała także, że Durczok jest winny popełnienia czterech zarzucanych czynów niestosownego zachowania wobec współpracowników, z których co najmniej jeden może stanowić mobbing. Najpoważniejszy przypadek, mogący stanowić mobbing, odbył się w postaci ciągłej, bardzo ostrej krytyki, która przybrała formę atmosfery wrogości i pomijania pracownika w przydzielaniu zadań.

Według komisji dziennikarz zarządzał przez strach. Miał stwarzać w pracy atmosferę pełną stresu, obrażać współpracowników. przesłuchiwani przez komisję świadkowie skarżyli się na "atmosferę strachu i niepewności przed nieprzewidywalnymi zachowaniami naczelnego

Durczok i TVN rozstali się polubownie

Przypomnijmy, Kamil Durczok, szef „Faktów” TVN został na początku lutego oskarżony przez tygodnik „Wprost” o molestowanie seksualne podwładnych. Choć dziennikarz od samego początku zapewniał, że nigdy nie molestował żadnej z pracownic, efekt jest taki, że dziś nie ma go już w załodze TVN – 10 marca zarząd stacji poinformował, że umowa z dziennikarzem została rozwiązana za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kamila 2015-10-19 19:09:36

Do J. Pieńkowskiej się Kamilek nie odważył fikac za wysokie progi.....

kaes 2015-10-19 15:58:37

Am,amm,amm . Tak mowil ten zakompleksiony niewysoki facecik z KTW ,ktory przypadkiem zostal wyniesiony, niczym Nikus Dyzma...Szkoda jego zony ale pewnikiem sie zrewanzuje...