Szef Wasko i była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu trafią do aresztu? Sąd zdecyduje

Sąd rejonowy Warszawa-Wola zdecyduje, czy do aresztu trafią zatrzymana w środę (11 maja) przez Centralne Biuro Antykorupcyjne była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Patrycja Z. i prezes Wasko Wojciech W.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szef Wasko i była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu trafią do aresztu? Sąd zdecyduje

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 maj 2016 10:35


Rzeczniczka prasowa warszawskiego sądu okręgowego sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak potwierdziła, że posiedzenie w sprawie ewentualnego aresztowania b. wiceprezes ARP i prezesa Wasko odbędzie się w piątek (13 maja) w wolskim sądzie przy ul. Kocjana.

W środę CBA zatrzymało też cztery inne osoby, m.in. współwłaściciela Grupy Nowy Styl Jerzego K. Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział w piątek (13 maja), że wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty, a wobec Jerzego K. zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 75 tys. zł.

CBA informowało wcześniej, że sprawa ma związek z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych oraz tzw. praniem brudnych pieniędzy i dotyczy lat 2014 i 2015.

W czwartek prokuratura krajowa podała, że działania CBA są prowadzone w ramach śledztwa dotyczącego korupcji i bezprawnego załatwiania spraw w ARP. Prowadzone jest ono przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, ale powierzono je rzeszowskiej delegaturze CBA.

Czytaj też: Nowy Styl: Adam Krzanowski zabrał głos w sprawie brata

"Wszystkim zostały przedstawione zarzuty korupcyjne - wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych oraz udzielania pomocy w przyjęciu tych korzyści. Dodatkowo była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu SA usłyszała zarzut przekroczenia uprawnień, a jedna z osób jest także podejrzana o pranie brudnych pieniędzy" - informowała w czwartek PK.

Nowy Styl w piątkowym oświadczeniu podał, że zarzuty przedstawione współwłaścicielowi Grupy Nowy Styl "dotyczą rzekomego wywierania wpływu na pracowników instytucji państwowej w zamian za zwolnienie gwarancji bankowej związanej z realizowaną przez spółkę inwestycją budowy fabryki mebli w Jaśle". W ocenie jego prawników zarzuty są nieuzasadnione - zaznaczono.

Według firmy zwolnienie gwarancji bankowej miało pełne uzasadnienie w przepisach prawa oraz umowie na dofinansowanie, gdyż spółka spełniła warunki jego uzyskania, tj. rozliczyła etap inwestycji, co zostało sprawdzone i potwierdzone przez organ kontrolujący.

"Pragniemy podkreślić, że zaistniała sytuacja nie ma wpływu na operacyjne funkcjonowanie Grupy Nowy Styl" - zaznaczyła firma w oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.