×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Organizacja szczepień przeciwko COVID-19 w zakładzie pracy. Od czego zacząć procedurę

Wytyczne w sprawie organizacji szczepień w zakładach pracy rząd ma przedstawić do końca kwietnia. Prawnicy wskazują, że już teraz firmy mogą rozpocząć przygotowania do tego przedsięwzięcia. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy organizowaniu punktów szczepień w zakładach pracy.

Organizacja szczepień przeciwko COVID-19 w zakładzie pracy. Od czego zacząć procedurę
Punkty szczepień w zakładach pracy mają ruszyć na przełomie maja i czerwca (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Zaktualizowany Narodowy Program Szczepień przewiduje, iż od maja lub czerwca 2021 roku wprowadzona zostanie możliwość przeprowadzania szczepień przeciw COVID-19 w zakładach pracy.
  • Z każdym dniem Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii podaje coraz więcej szczegółów tej akcji. Jednak na pełne wytyczne firmy nadal czekają. Mają je poznać do końca kwietnia.
  • Bez względu na to, jakie wytyczne opracuje rząd, przedsiębiorstwa muszą przygotować się na spełnienie obowiązkowych wymogów prawnych. Jakich? Zapytaliśmy o to prawników.

- Biorąc pod uwagę ilość pytań, które spływają do ministerstwa rozwoju, pracy i technologii, zainteresowanie firm organizowaniem punktów szczepień jest ogromne. W tym tygodniu skonsultuję propozycje rządowe z Radą Przedsiębiorczości, która skupia osiem głównych organizacji pracodawców. A zatem pula potencjalnych adresatów szczepień wśród pracowników jest wielomilionowa - mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej (12 kwietnia) minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Podał też, że warunkiem postawionym przez rząd jest, aby firma przystępująca do akcji oferowała liczbą nie mniejszą niż 500 zaszczepionych. - Dostarczanie szczepionek, uruchamianie łączy internetowych itd. to przedsięwzięcie czasochłonne, skomplikowane. Dla sprawności i szybkiego tempa przeprowadzania akcji szczepień grupa 500 pracowników jest minimalna - powiedział.  Zaznaczył też, że z ust pełnomocnika rządu ds. programu szczepień, szefa KPRM Michała Dworczyka uzyskał deklarację elastyczności w tej kwestii.

Kiedy wytyczne ws. szczepień w zakładach pracy?

Firmy wielokrotnie podkreślały swoją gotowość do rozpoczęcia szczepień. Punkty szczepień chce tworzyć, m.in. Castorama, Mercedes Benz czy Budimex. By ruszyć z kopyta, muszą jednak poznać szczegółowe wytyczne. Obecnie opracowuje je rząd wraz z przedstawicielami przedsiębiorców. Efekty ich pracy mamy poznać do końca kwietnia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Organizacja szczepień przeciwko COVID-19 w zakładzie pracy. Od czego zacząć procedurę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA