Świadomość mobbingu jest coraz większa

Tylko 3 proc. procesów o mobbing kończy się zasądzeniem odszkodowania dla pracownika. Nie oznacza to jednak, że przymykając oczy na ten proceder, pracodawca niewiele ryzykuje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Świadomość mobbingu jest coraz większa

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

10 kwi 2014 13:43


Zasadnicze w walce z mobbingiem jest fakt, że pracownicy przestają się bać łatki donosiciela. Aby ułatwić im zadanie, coraz więcej firm wprowadza system zgłaszania  nieprawidłowości. Taki system ma m.in. Grupa PKP, Jeronimo Martins, Shell czy T-Mobile. A Pepsico dodatkowo podaje na stronie internetowej liczbę zgłoszeń uznanych za uzasadnione - informuje "Rzeczpospolita".

System informowania o naruszeniach działa skuteczniej, gdy jest anonimowy - podaje Rz". Choć prawnicy przestrzegają przed wyciąganiem konsekwencji wobec osób sygnalizujących problem, ich karanie wciąż nie należy do rzadkości.

Zdaniem adwokat Magdaleny Kruk z kancelarii Kruk i Partnerzy jest wielce prawdopodobne, że taka reakcja pracodawców coraz częściej będzie się na nich mścić. Świadomość mobbingu jest bowiem coraz większa - donosi "Rz". Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.