PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Straż Marszałkowska: Strażnik zostanie ukarany za pełnienie służby w Sejmie po alkoholu

  • Autor: PAP/AT
  • 14 lip 2017 12:29

Wobec strażnika ze Straży Marszałkowskiej, który nietrzeźwy pełnił służbę w Sejmie zostaną wyciągnie najsurowsze konsekwencje.

Straż Marszałkowska: Strażnik zostanie ukarany za pełnienie służby w Sejmie po alkoholu
To sytuacja trudna, nad którą wypada wyrazić ubolewanie - powiedział dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu (fot.Sejm RP/twitter.com)
REKLAMA

• O sytuacji informował KOD i Obywatele RP, wobec których Straż Marszałkowska podejmowała w czwartek (13 lipca) interwencję.

• Służba w Straży Marszałkowskiej to nie tylko prestiż i odpowiedzialność, ale też sprawdzian z szacunku dla służby. Jeden ze strażników tego sprawdzianu nie zdał - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Kancelaria Sejmu wyciągnie najsurowsze konsekwencje wobec strażnika, który nietrzeźwy pełnił służbę w Sejmie - dodał.

"To sytuacja trudna, nad którą wypada wyrazić ubolewanie. Służba w Straży Marszałkowskiej to nie tylko prestiż i odpowiedzialność, ale też wielki - szczególnie w ostatnim czasie - swego rodzaju sprawdzian z szacunku dla służby, fachowości i profesjonalizmu. Jeden ze strażników tego sprawdzianu nie zdał" - oświadczył Grzegrzółka.

"Okoliczności są niespodziewane i niestandardowe, tym bardziej, że zdecydowana większość strażników wykazuje się bardzo dużym zaangażowaniem i najwłaściwszym podejściem do wykonywanych obowiązków. Wobec strażnika, Kancelaria Sejmu podjęła stanowcze kroki w celu wyciągnięcia najsurowszych konsekwencji, zgodnie z przepisami prawa pracy. Warto zaznaczyć, że na wniosek Straży Marszałkowskiej tego samego dnia wieczorem, Policja przeprowadziła badania trzeźwości pozostałych ponad 30 funkcjonariuszy, które nie wykazały spożycia alkoholu" - dodał dyrektor.

W czwartek wieczorem obradowała senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, która zajmowała się dwoma nowelizacjami: o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustroju sądów powszechnych. Na posiedzeniu obecni byli też przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji oraz Obywateli RP, zaproszeni przez senatorów Platformy. Wieczorem przedstawiciele KOD-u relacjonowali w mediach społecznościowych, że niektórzy z nich zostali w czwartek niewpuszczeni lub nawet wyniesieni z terenu Sejmu przez Straż Marszałkowską.

W wydanym w piątek oświadczeniu ruch Obywatele RP napisał, że jego przedstawiciele w czwartek "wykonali akt obywatelskiego nieposłuszeństwa, wchodząc na teren parkingu sejmowego", a podczas interwencji Straży Marszałkowskiej "okazało się, że przynajmniej jeden pracownik Straży jest pijany". "Po przyjeździe policji strażnik został przebadany alkomatem, urządzenie wykazało zawartość alkoholu we krwi" - stwierdzili Obywatele RP.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Straż Marszałkowska: Strażnik zostanie ukarany za pełnienie służby w Sejmie po alkoholu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA