×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rosja. Stewardesy "Stare, grube i brzydkie" przegrały proces o dyskryminację

  • Autor: GP
  • 21 kwi 2017 13:40

Rosyjskie stewardessy z organizacji "Stare, grube i brzydkie" przegrały proces w moskiewskim sądzie o dyskryminację pracownic w liniach Aeroflot.

Rosja. Stewardesy "Stare, grube i brzydkie" przegrały proces o dyskryminację
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Aeroflot wyjaśniał w stanowiskach, że nie dyskryminuje pracownic, mimo tego w lutym sprawa trafiła do sądu Federacji Rosyjskiej.

• Jako argumenty za dyskryminacją miały świadczyć m.in. zeznania pracownic, w których padały cytaty o złej urodzie, czy też o wieku 40 lat jako granicy pracy na liniach międzynarodowych.

• Wyrok oczyścił linię lotniczą z oskarżenia.

W moskiewskim sądzie zapadł wyrok w procesie miedzy pracownicami z grupy, pod wymowną nazwą "Stare, grube i brzydkie" a linią lotniczą. Z rosyjskiego grupę nazwano STS, co jest akronimem słów składających się na całą nazwę. Grupa skupiła pracownice personelu pokładowego, które poczuły się dyskryminowane w pracy ze względu na mniej atrakcyjny wygląd, czy też wiek.

Za ich racją miał przemawiać dobór personelu lotniczego na loty międzynarodowe w liniach Aeroflot. O sprawie donosił rosyjski korespondent The Telegraph.

Aeroflot zaprzeczał, jakoby miało dochodzić do takich praktyk selekcji personelu. Linie lotnicze powoływały się na rosyjskie prawo. Więcej wystosowano oświadczenie w którym można było przeczytać:

- Sprzeciwiamy się i nie praktykujemy żadnej dyskryminacji naszych pracowników, w tym zwłaszcza ze względu na wiek, rasę, płeć, czy poglądy religijne albo polityczne.

Dyskryminację miały potwierdzać słowa skierowane do jednej ze stewardess, źródło: pixabay.com
Dyskryminację miały potwierdzać słowa skierowane do jednej ze stewardess, źródło: pixabay.com

Lokalne, rosyjskie media, które też opisywały sprawę, powoływały się na relacje jednej z członkiń grupy. Przytaczała ona, także przed sądem, że kierowano wobec niej zastrzeżenia przełożonych w sytuacjach kiedy miała lecieć na międzynarodowej trasie.

- Szef spoglądał na moje zdjęcie i mówił: Zhenya - imię poszkodowanej - dobrze wiesz, że masz zbyt szerokie policzki na lot międzynarodowy. Masz duży biust, powinnaś nosić sportowy stanik. Takimi stwierdzeniami tłumaczono mi nowe zasady w mojej pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rosja. Stewardesy "Stare, grube i brzydkie" przegrały proces o dyskryminację

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA