×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Magdalena Sroka: Nie zatrudniałam rodziny w PISF

  • Autor: PAP/AT
  • 11 kwi 2018 7:20

Działalność Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej była zgodna z prawem - poinformowała była dyrektor PISF Magdalena Sroka, odnosząc się do doniesień medialnych na temat negatywnych wniosków z kontroli przeprowadzonej w instytucji.

Magdalena Sroka: Nie zatrudniałam rodziny w PISF
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Po odwołaniu Magdaleny Sroki z funkcji dyrektora PISF zlecony został audyt "w związku z sygnałami o nieprawidłowościach".
  • W poniedziałek media - powołując się na wnioski z audytu - informowały m.in. o tym, że w latach 2016-2017 część pieniędzy przekazywanych do PISF z MKiDN trafiła do osób bliskich dyrektor Sroce.
  • Działalność PISF była zgodna z prawem. Nie zatrudniałam tam członków swojej rodziny - napisała w odpowiedzi na Facebooku była dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdalena Sroka.

Po odwołaniu Magdaleny Sroki z funkcji dyrektora PISF w październiku ub. r. i objęciu tego stanowiska przez Radosława Śmigulskiego, resort kultury zlecił w Instytucie audyt, o którym po raz pierwszy poinformował pod koniec października na antenie TVP Kultura wiceminister kultury Paweł Lewandowski. Jak powiedział Lewandowski, zlecono go "w związku z sygnałami o nieprawidłowościach".

W poniedziałek media - powołując się na wnioski z audytu - informowały m.in. o tym, że w latach 2016-2017 część pieniędzy przekazywanych do PISF z MKiDN trafiła do osób bliskich dyrektor Sroce. Doniesienia dotyczyły także nagród, które w październiku 2016 r. miały otrzymać 2/3 pracowników instytucji i które miały wynosić ponad 10 tys. zł. Media pisały także o zawieranych przez PISF nierejestrowanych umowach cywilnoprawnych.

Magdalena Sroka - odnosząc się do tych zarzutów - zamieściła w poniedziałek na swoim profilu na Facebooku oświadczenie. "W związku z doniesieniami medialnymi zawartymi w artykule pt. Nepotyzm, nagrody i umowy na gębę w rządowej instytucji z dnia 9 kwietnia 2018 roku, opublikowanego przez Gazetę Codzienną Fakt oświadczam, że za lata 2015, 2016 i 2017 kluczowy biegły rewident powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyjął, że działalność Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej była zgodna z przepisami prawa i postanowieniami statutu oraz z ustawą o rachunkowości i ustawą o finansach publicznych" - napisała była dyrektor PISF.

Czytaj też: Gliński: Przyczyną odwołania Magdaleny Sroki było naruszenie obowiązków oraz przepisów prawa

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Magdalena Sroka: Nie zatrudniałam rodziny w PISF
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA