Sprzeciw wobec zmian ws. zatrudniania niepełnosprawnych

Polska protestuje przeciwko projektowi Komisji Europejskiej dotyczącemu pomocy publicznej. Gdyby wszedł w życie, roczne wsparcie finansowe z budżetu na zatrudnianie niepełnosprawnych spadłoby z 3 mld zł do 200 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sprzeciw wobec zmian ws. zatrudniania niepełnosprawnych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

28 cze 2013 11:15


Chodzi o projekt rozporządzenia wprowadzający limity kwotowe pomocy publicznej. Komisja proponuje, aby wynosiły one 0,01 proc. PKB państwa członkowskiego i weszły w życie od 1 stycznia 2014 r. Gdyby tak się stało, doprowadziłoby to do likwidacji systemu wsparcia zatrudnienia osób niepełnosprawnych, który polega na dopłatach do ich wynagrodzeń.

- To irracjonalny pomysł, który uderza w niepełnosprawnych. Polska zgłosiła zdecydowany protest do Komisji Europejskiej w tej sprawie. Mamy nadzieję, że Komisja wycofa się z niego - mówi wiceminister prac i polityki społecznej Jarosław Duda.

Jak tłumaczy, Polska w tym roku przeznaczy ok. 3 mld zł na wsparcie zatrudnienia dla niepełnosprawnych. - Jeśli proponowany przez Komisję projekt wejdzie w życie, będziemy rocznie mogli przeznaczyć na to wsparcie ok. 200 mln zł. Tyle obecnie wydajemy w ok. 1,5 miesiąca - mówi Duda.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.