×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Spore zmiany w centrach powiadamiania ratunkowego. Awanse, podwyżki i specjalna ochrona dla operatorów

Stworzenie w centrach powiadamiania ratunkowego możliwości awansu zawodowego, wprowadzenie zmian w szkoleniach operatorów, zwiększenie etatu psychologa w każdym CPR oraz objęcie operatorów taką samą ochroną, jaką mają ratownicy medyczni. Takie zmiany zakłada projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie powiadamiania ratunkowego.

Spore zmiany w centrach powiadamiania ratunkowego. Awanse, podwyżki i specjalna ochrona dla operatorów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zmiany wynikają m.in. z konieczności stworzenia w centrach powiadamiania ratunkowego możliwości awansu zawodowego, poprzez stopniowanie stanowisk i dodanie do struktury organizacyjnej CPR stanowisk starszego operatora numerów alarmowych, koordynatora i koordynatora-trenera.

Dodatkowe stanowiska utworzone zostaną z obecnie przyznanych maksymalnych limitów na stanowisku operatora numerów alarmowych. Podział na poszczególne centra powiadamiania ratunkowego dokonany zostanie przez ministra właściwego do spraw administracji publicznej.

- Otwarcie przed operatorami numerów alarmowych możliwości awansu zawodowego, poprzez gradację stanowisk i dodanie do struktury organizacyjnej CPR nowych stanowisk jest niezwykle istotne ze względu na konieczność podniesienia motywacji pracowników do pozostania w strukturach CPR. Obecnie funkcjonująca płaska struktura CPR oraz zatrudnienie operatorów poza korpusem służby cywilnej powoduje „zamknięcie” ścieżki rozwoju, co jest demotywujące dla pracowników - czytamy na stronie KRPR.

Zgodnie z projektem zmiana stanowiska pracy będzie wiązała się ze zmianą wynagrodzenia. Ponadto, projekt ustawy przewiduje, że szkolenie i egzaminowanie operatorów numerów alarmowych będzie zadaniem ministra ds. administracji publicznej. W związku z tym przewidziano upoważnienie do wydania rozporządzenia, które określi organizację i sposób przeprowadzania szkolenia podstawowego i szkoleń doskonalących dla operatorów numerów alarmowych.

Więcej o zmianach w CPR-ach przeczytasz tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Spore zmiany w centrach powiadamiania ratunkowego. Awanse, podwyżki i specjalna ochrona dla operatorów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA