PARTNERZY PORTALU

Spór o zmiany w Ustawie o zawodzie farmaceuty nabiera na sile. Przedsiębiorcy bronią rzecznika

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 15 paź 2020 15:35

Organizacje zrzeszające przedsiębiorców stanęły w obronie Adama Abramowicza, rzecznika małych i średnich przedsiębiorców. Po tym, jak opublikował swoje uwagi do zmian w Ustawie o zawodzie farmaceuty, spotkała go fala krytyki.

Spór o zmiany w Ustawie o zawodzie farmaceuty nabiera na sile. Przedsiębiorcy bronią rzecznika
Pod listem podpisały się następujące organizacje: BCC, Konfederacja Lewiatan, Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET oraz Pracodawcy RP (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Organizacje zrzeszające przedsiębiorców wystosowały list do Adama Abramowicza, rzecznika małych i średnich przedsiębiorców.
  • Wyraziły w nim pełne poparcie dla jego działań w obronie przedsiębiorców, którzy bronią funkcjonowania aptek.
  • Rzecznik zwrócił uwagę, że w projekcie ustawy o zawodzie farmaceuty znalazły się przepisy, które mogą zagrażać każdemu przedsiębiorcy prowadzącemu aptekę, punkt apteczny czy hurtownię.

Pod listem podpisały się następujące organizacje: BCC, Konfederacja Lewiatan, Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET oraz Pracodawcy RP. Stanęły w obronie rzecznika po tym, jak w stanowisku przygotowanym do zmian w Ustawie o zawodzie farmaceuty zwrócił uwagę na przepisy, które mogą zagrażać każdemu przedsiębiorcy prowadzącemu aptekę, punkt apteczny czy hurtownię, przypominając kluczowe dla tworzenia prawa odnoszącego się do przedsiębiorców zasady proporcjonalności i adekwatności.

Po opublikowaniu stanowiska spotkała go fala krytyki. Przeciwnicy jego zdania, stwierdzali, że zgłoszone przez niego uwagi realizują „interesy wyłącznie kilkunastu dużych sieci aptecznych, w tym zagranicznych i pozostają w sprzeczności z interesami małych i średnich przedsiębiorców”.

- Trudno nie uznać takich argumentów za nic innego niż element polityki „hejtu”, którym niestety często posługują się niektórzy przedstawiciele władz samorządu aptekarskiego (...) Niestety dla części interesariuszy rynku aptecznego realizacja pana ustawowych obowiązków stała się pretekstem do ataków - piszą przedsiębiorcy.

I przypominają, że ustawa wprost wskazuje, że „Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców (…) stoi na straży praw mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorców, w szczególności poszanowania zasady wolności działalności gospodarczej, pogłębiania zaufania przedsiębiorców do władzy publicznej, bezstronności i równego traktowania, zrównoważonego rozwoju oraz zasady uczciwej konkurencji i poszanowania dobrych obyczajów oraz słusznych interesów przedsiębiorców”. Dlatego w ich opinii stawiane Rzecznikowi zarzuty są bezzasadne.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Spór o zmiany w Ustawie o zawodzie farmaceuty nabiera na sile. Przedsiębiorcy bronią rzecznika

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA