×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Spółka Restrukturyzacji Kopalń, korupcja: Były dyrektor KWK Makoszowy zatrzymany

  • Autor: PAP/AT
  • 30 paź 2017 13:43

CBA zatrzymało byłego dyrektora kopalni węgla kamiennego Makoszowy. To kolejne zatrzymanie w śledztwie dot. nieprawidłowości w Spółce Restrukturyzacji Kopalń.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń, korupcja: Były dyrektor KWK Makoszowy zatrzymany
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Byłego dyrektora kopalni węgla kamiennego Makoszowy zatrzymali pod Tarnowskimi Górami (Śląskie) agencji Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) – poinformował  rzecznik CBA Piotr Kaczorek.

• To kolejne zatrzymanie w śledztwie dot. nieprawidłowości w Spółce Restrukturyzacji Kopalń z siedzibą w Bytomiu.

• Zatrzymany Bogdan P. w okresie objętym śledztwem pełnił także funkcję wicedyrektora Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń.

To kolejne zatrzymanie w śledztwie, prowadzonym przez katowicką delegaturę CBA, dotyczące nieprawidłowości w Spółce Restrukturyzacji Kopalń z siedzibą w Bytomiu.

Zatrzymany właśnie Bogdan P. w okresie objętym śledztwem pełnił także funkcję wicedyrektora Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń. Funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie. Zatrzymany zostanie przewieziony do śląskiej prokuratury krajowej, gdzie usłyszy zarzuty o charakterze korupcyjnym, dotyczące m.in przyjmowania łapówek.

Jak przypomniał Piotr Kaczorek, sprawa zaczęła się od własnych ustaleń funkcjonariuszy i późniejszej operacji specjalnej CBA na parkingu przed centrum handlowym na Śląsku. W czerwcu funkcjonariusze CBA zatrzymali tam na gorącym uczynku korupcji wiceprezesa zarządu - dyrektora Biura Likwidacji Kopalń i Ochrony Środowiska Spółki Restrukturyzacji Kopalń Mirosława S. oraz Grzegorza G. - prezesa spółki okołogórniczej, wykonującej milionowe zlecenia na rzecz SRK.

Czytaj też: Korupcja w Spółce Restrukturyzacji Kopalń: Kierownik zespołu zatrzymany przez CBA

Do zatrzymania doszło w chwilę po tym, jak Mirosław S. wziął 30 tys. zł łapówki za preferencyjne traktowanie katowickiej spółki w przetargach publicznych organizowanych przez SRK.

Kilka tygodni później agenci CBA zatrzymali Marka C., kierownika zespołu monitorowania procesów likwidacji kopalń w Spółce Restrukturyzacji Kopalń. Marek C. w zamian za łapówki preferował firmę okołogórniczą, ułatwiając jej uzyskanie zamówień na prace związane z likwidacją kopalń należących do spółki. W śledztwie agenci CBA ustalili, że Marek C. - oprócz gotówki - dostał do dyspozycji luksusowy samochód osobowy wraz z kartą paliwową. W kilka miesięcy wydał tylko na paliwo 16 tys. zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Spółka Restrukturyzacji Kopalń, korupcja: Były dyrektor KWK Makoszowy zatrzymany

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA