Solidarność: Senatorzy powinni przywrócić PIP 8 mln zł

• Najnowszy projekt ustawy budżetowej na rok 2016 przewiduje ograniczenie finansowania Państwowej Inspekcji Pracy o blisko 8 mln zł.
• NSZZ "Solidarność" sprzeciwia się temu ograniczeniu.
• W skierowanym do marszałka Senatu piśmie, związek wnosi o uwzględnienie swoich uwag i zastrzeżeń w pracach Senatu nad tą ustawą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Solidarność: Senatorzy powinni przywrócić PIP 8 mln zł

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

5 lut 2016 12:11


– 22 lutego wejdzie w życie zmieniona ustawa Kodeks pracy, która nakłada na PIP dodatkowe obowiązki – czytamy w stanowisku prezydium komisji krajowej "Solidarności".

W stanowisku zwraca się również uwagę, że na etapie konsultacji społecznych znajduje się projekt ustawy ministra rodziny, pracy i polityki społecznej o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz ustawy o PIP, nakładający dodatkowe obowiązki i uprawnienia. Celem tych zmian jest przeciwdziałanie patologiom rynku pracy, dlatego PIP wymaga wzmocnienia.

– Zwiększanie z jednej strony zadań i uprawnień Inspekcji przy jednoczesnym zmniejszaniu środków finansowych na jej działanie tworzy wrażenie realnego braku woli walki z nadużyciami i patologią występującymi na rynku pracy – czytamy w stanowisku.

Prezydium komisji krajowej NSZZ „Solidarność” apeluje do senatorów o wprowadzenie poprawki przywracającej w budżecie PIP kwotę 7.995 tys. zł, zmniejszoną w rządowym projekcie budżetu na rok 2016.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

joseph andersen 2016-02-26 01:11:56

Może zabrać się za Milmex Systemy Komputerowe z Sosnowca, która od ponad 2 lat nie wypłaca pracownikom wynagrodzeń???!

NIESPRAWIEDLIWOŚĆ 2016-02-06 11:42:41

Ograniczyć przywileje emerytalne - to niesprawiedliwe dla reszty społeczeństwa ciężko pracującego na nich .