Służbowe maile po pracy będą zabronione w Niemczech?

Niemcy rozważają możliwość ograniczenia kontaktu pracodawcy z pracownikiem w wolnym czasie. Wszystko z troski o zdrowie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Służbowe maile po pracy będą zabronione w Niemczech?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 gru 2014 9:52


We Francji obowiązuje 35-godzinny tydzień pracy. Niestety w niektórych branżach, np. technologicznej normy te są przekraczane. Dlatego też związki zawodowe i organizacje pracodawców zawarły porozumienie, zgodnie z którym wynika, że pracownicy będą mogli odpocząć od firmy od 18.00 do 9.00 następnego dnia. W tych godzinach wysyłanie maili jest zabronione.

Czytaj też: Odbieranie maili i telefonów służbowych po godz. 18 - zabronione!

Z kolei w Brazylii za odpowiadanie na maile czy rozmowy telefoniczne poza godzinami pracy, pracodawcy są zmuszeni do płacenia za nadgodziny.

W ich ślad postanowiły pójść także Niemcy. Andrea Nahles, minister pracy bierze pod uwagę ograniczenia w kontaktach pracodawców z pracownikami po pracy.

- Nie ma wątpliwości, że istnieje powiązanie między permanentną dyspozycyjnością i chorobami psychicznymi – powiedziała Nahles dziennikowi  Rheinische Post.

Czytaj też: Meksykanie mistrzami work-life balance, Polacy daleko w tyle

Takie rozwiązanie wprowadzają już niektóre niemieckie firmy. W Volkswagenie między 18.15 a 7.00 rano firmowy serwer nie dostarcza wiadomości. Zatrudnieni maja także wolne weekendy, jeśli chodzi o wysyłanie maili.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.