PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Służba Więzienna wszczęła kontrolę po zatrzymaniu jednego z pracowników

  • Autor: PAP/JS
  • 28 lis 2019 17:59

Służba Więzienna wszczęła kontrolę oraz postępowanie dyscyplinarne wobec pracownika zatrzymanego w związku z korupcją - poinformowała SW. Jednocześnie zdementowała informacje mediów o tym, że jeden ze skazanych za morderstwo dzięki łapówkom przez co najmniej rok wychodził swobodnie z więzienia.

Służba Więzienna wszczęła kontrolę po zatrzymaniu jednego z pracowników
Adobe Stock
REKLAMA
  • Służba Więzienna przyznaje, że jeden z pracowników Zakładu Karnego Nr 1 w Strzelcach Opolskich został zatrzymany. Po zatrzymaniu mężczyzny natychmiast wszczęto drobiazgową kontrolę.
  • Służba Więzienna informuje również, że nie jest prawdą informacja, że Bogdan G. "znikał z więzienia kiedy chciał" i "nikt w zakładzie karnym nie wiedział, gdzie jest".
  • SW zdementowało również informację o tym, że Bogdan G. w sposób nieuprawniony odbywał karę w zakładzie typu półotwartego.

Jak podał portal TVN24.pl, skazany za morderstwo przez co najmniej rok wychodził swobodnie z zakładu karnego, gdzie odsiadywał karę. Z informacji portalu wynika również, że zdarzało się, że w celi nie było go przez kilka dni. Mężczyzna - jak wynika z tekstu - to Bogdan G., który do niedawna miał figurować na liście TOP10 poszukiwanych przez polską policję za zabójstwo dwóch członków gangu z pruszkowskiego. Według portalu w 2001 roku za G. wydano międzynarodowy list gończy. 12 lat później zatrzymano go w hiszpańskim Bilbao.

W 2015 roku Bogdan G. został skazany za zabójstwo jednego z mężczyzn na 10 lat więzienia. Następnie trafił do Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich, skąd - według portalu - swobodnie wychodził na zewnątrz.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak informuje TVN24, za nielegalnym wypuszczaniem G. z zakładu karnego stoi strażnik więzienny Krzysztof N., który 12 listopada został zatrzymany przez policjantów z CBŚP po tym, jak przyjął 10 tysięcy złotych za kolejne wypuszczenie mężczyzny na wolność. Obaj mieli otrzymać zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Służba Więzienna przyznaje, że jeden z pracowników Zakładu Karnego Nr 1 w Strzelcach Opolskich został zatrzymany. Po zatrzymaniu mężczyzny natychmiast wszczęto drobiazgową kontrolę.

"Pracownik ten został w trybie natychmiastowym zawieszony w czynnościach służbowych i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Kontrola w tym zakładzie karnymtrwa i dopiero jej ostateczne ustalenia będą podstawą do podejmowania dalszych kroków" - zaznacza ppłk Elżbieta Krakowska. Dodaje, że śledztwo w tej sprawie prowadzi również Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Jednocześnie podkreśliła, że nieprawdą jest informacja, że skazany Bogdan G. nielegalnie korzystał z przepustek.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Służba Więzienna wszczęła kontrolę po zatrzymaniu jednego z pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA