×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Senackie komisje chcą poprawek w Kodeksie pracy. Chodzi o work-life balance

  • Autor: PAP/KO
  • 2 mar 2023 17:33

Senackie komisje opowiedziały się w czwartek za wprowadzeniem poprawek do nowelizacji Kodeksu pracy, która ma na celu wdrożenie unijnych dyrektyw w sprawie tzw. work-life balance. Poprawki mają głównie charakter doprecyzowujący i techniczno-redakcyjny.

Senackie komisje chcą poprawek w Kodeksie pracy. Chodzi o work-life balance
Nowelizacja Kodeksu pracy dotyczy m.in. urlopów i czasu pracy, w tym urlopu rodzicielskiego(fot. pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz Komisja Ustawodawcza na wspólnym posiedzeniu rozpatrzyły nowelizację Kodeksu pracy wdrażającą dwie unijne dyrektywy dotyczące tzw. work-life balance.
  • Chodzi o dyrektywę w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej i o tzw. dyrektywę rodzicielską.
  • Przyjęto poprawki o charakterze doprecyzowującym i techniczno-redakcyjnym, ale odrzucono dwie inne; m.in.  wydłużającą wejście w życie niektórych przepisów  tak, by pracodawcy i pracownicy zdążyli przygotować się do zmian.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed, omawiając główne założenia nowelizacji, wskazał m.in. na indywidualne prawo do urlopu rodzicielskiego dla pracownic i pracowników, bezpłatny urlop opiekuńczy (5 dni w roku kalendarzowym) i szersze stosowanie elastycznych organizacji pracy np. pracy zdalnej.

Poparcie komisji uzyskały propozycje zmian przedstawione przez senatorów Jana Filipa Libickiego (PSL), Ewę Gawędę (PiS) oraz Biuro Legislacyjne Kancelarii Senatu. Są to głównie poprawki doprecyzowujące, legislacyjne i techniczno-redakcyjne.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Senackie komisje chcą poprawek w Kodeksie pracy. Chodzi o work-life balance

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA