Samorządy same zakażą handlu w niedzielę?

Sejm nie uchwalił jeszcze zakazu handlu w niedzielę, a krakowscy i radomscy radni już podejmują formalne działania w tym kierunku. Dążą oni do tego, by placówki handlowe w niedzielę były otwarte tylko do godz. 12.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Samorządy same zakażą handlu w niedzielę?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

9 paź 2013 9:24


Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", podstawą do wprowadzenia tych ograniczeń przez radnych jest ustawa z 26 czerwca 1974 r. Zgodnie z jej XII art. dni i godziny otwierania i zamykania placówek handlu detalicznego, zakładów gastronomicznych i usługowych dla ludności określa gmina.

Czytaj też: A ty jesteś za czy przeciw zakazowi handlu w niedzielę?

Jakub Kowalski, radny PiS z Radomia mówi "DGP", że działacze są w trakcie opracowywania projektu uchwały. Mają jeszcze wątpliwości dotyczące możliwości prowadzenia w niedziele punktów działających na pograniczu handlu i usług, takich jak kwiaciarnie czy cukiernie.

Wątpliwości nie mają właściciele sklepów wielkopowierzchniowych. Zdaniem Andrzeja Falińskiego, dyrektora generalnego Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, ograniczenie niedzielnego handlu w niedzielę będzie oznaczać redukcję zatrudnienia w sklepach od 3 do nawet 10 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.