Rząd szykuje zmiany: Ulgi dla pracodawców za etat i wyższe wynagrodzenia

Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej planuje szereg zmian. Mowa m.in. o wspieraniu firm, które przyjmą na umowę o pracę a także o zmianie funkcjonowania urzędów pracy i ograniczeniu zatrudnienia przez agencje pracy tymczasowej w obecnej formie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rząd szykuje zmiany: Ulgi dla pracodawców za etat i wyższe wynagrodzenia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Dziennik Gazeta Prawna/jm

3 gru 2015 8:05


Jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", rząd chce wspierać firmy, które podwyższą pensje i przyjmą na umowę o pracę. Będzie to możliwe, jeżeli związki zawodowe i pracodawcy zgodzą się na zawarcie umowy społecznej.

- Wynagrodzenia w Polsce muszą wzrosnąć. Oczywiście nie możemy nakazać żadnemu pracodawcy, aby płacił więcej, ale możemy ich do tego zachęcać. I takie jest założenie Paktu dla wzrostu wynagrodzeń, którego stronami będą: strona społeczna, pracodawcy oraz rząd - mówił jeszcze przed wyborami w rozmowie z nami Stanisław Szwed, obecny wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

- Pracodawcy, którzy przyjmą zasady paktu będą korzystali z premii inwestycyjnych, a dodatkowym wsparciem dla polskiej przedsiębiorczości będą przygotowywane w programie rozwiązania podatkowe o charakterze proinwestycyjnym i prozatrudnieniowym - dodał.

Jak powiedział "DGP" Stanisław Szwed, firmy, które do tej umowy przystąpią będą mogły liczyć na preferencje, takie jak np. ulga podatkowa lub w opłacaniu składek na ZUS. W zamian przedsiębiorca musiałby zatrudniać na umowach o pracę, a przede wszystkim podwyższyć wynagrodzenia pracownikom.

Ponadto resort zamierza powołać komisje kodyfikacyjną prawa pracy, wprowadzić 12-złotową minimalną stawkę godzinową dla zleceniobiorców, zmienić funkcjonowanie urzędów pracy i ograniczyć zatrudnienie przez agencje pracy tymczasowej w obecnej formie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.