×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rząd chce wydłużyć tydzień pracy do 69 godzin. Praca od 9 rano do północy

 • Autor: PAP/JP
 • 6 mar 2023 13:58

Rząd Korei Południowej przedstawił w poniedziałek projekt zmian, który przewiduje maksymalne wydłużenie tygodnia pracy z 52 do 69 godzin, by umożliwić firmom większą elastyczność. Koreańczycy uchodzą już za jeden z najwięcej pracujących narodów świata.

Rząd chce wydłużyć tydzień pracy do 69 godzin. Praca od 9 rano do północy
Koreańczycy uchodzą już za jeden z najwięcej pracujących narodów świata (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Administracja sprzyjającego biznesowi prezydenta Jun Suk Jeola dąży do odwrócenia zmian wprowadzonych za czasów jego centrolewicowego poprzednika Mun Dze Ina, który w 2018 roku ograniczył liczbę nadgodzin w tygodniu do 12, argumentując to troską o jakość życia i chęcią przeciwdziałania spadającej liczbie rodzących się dzieci.

Projekt przedstawiony przez rząd Juna przewiduje możliwość obliczania nadgodzin w dłuższych okresach: miesięcznych, kwartalnych, półrocznych i rocznych. Ma to pozwolić na zwiększanie wymiaru pracy nawet do 69 godzin w tygodniach, gdy jest dużo do zrobienia, pod warunkiem, że zostanie to wyrównane w innym okresie.

Propozycja spodobała się przedsiębiorcom, ale prawdopodobnie napotka opór w parlamencie, ponieważ sprzeciwia jej się główna partia opozycyjna, która posiada tam większość mandatów - oceniają komentatorzy. Projekt krytykują również związki zawodowe.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (57)

Do artykułu: Rząd chce wydłużyć tydzień pracy do 69 godzin. Praca od 9 rano do północy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Jgf 2023-03-09 09:00:44

  Nie idźcie ta drogą clickbaitowych tytulow. Wielu ludzi czyta przez news.google itp agregatory a tam jest możliwość zablokowania wydawcy. Ja korzystam z tego jesli uznam, ze mnie się oszukuje i na pewno nie jestem jedyny

 • Dominika 2023-03-09 07:28:34

  Tytuł wprowadzający po części w błąd skoro komentarze na to wskazują... szkoda, że nie ma za takie tytuły bolesnych kar finansowych, powinno być "KOREAŃSKI RZĄD CHCE WYDŁUŻYĆ (...)"

 • Kaska 2023-03-09 06:06:02

  Pojebało ich a dzieci będą beż rodziców wychowywane, będziemy tylko na rząd robić i podatki im dawać 8 godzin już jest dużo a co dopiero.... miało być obniżenie godzin , my nie jesteśmy korea

 • Fake info 2023-03-09 01:34:00

  Co ty (...) sprawdź a potem pisz

 • Jakjestpoazjatycku? 2023-03-08 20:01:41

  Żal że jestem unijczykiem,a nie azjatem. Chyba że artykuł tyczy się Azjatów pochodzenia unijnego pracujących w Azji.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA