PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rząd będzie zachęcał Polaków by jak najdłużej zostali na rynku pracy

  • Autor: PAP/AT
  • 5 kwi 2017 10:50

Minister rodziny Elżbieta Rafalska zapowiedziała akcję informacyjną, która ma zachęcić Polaków, by jak najdłużej pozostali na rynku pracy.

Rząd będzie zachęcał Polaków by jak najdłużej zostali na rynku pracy
Rafalska zaznaczyła że, kiedy wprowadzono mechanizm "Złotówka za złotówkę" mówiono, że skorzysta z niego 370 tys. beneficjentów, a w rzeczywistości "korzysta z niego tylko 70 tysięcy" (Elżbieta Rafalska, fot.premier.gov.pl/P. Tracz/flickr)
REKLAMA

• Nie będziemy zabierać złotówki za złotówkę - powiedziała minister Rafalska.

• Jednak rząd chce pokazać, że nie jest takim mechanizmem, jakiego się spodziewano - wyjaśniła.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Minister zapowiedziała też akcję informacyjną, która ma zachęcić Polaków, by jak najdłużej pozostali na rynku pracy.

• Pracodawcy cenią pracowników z dużym doświadczeniem, będą chcieli ich zatrzymać, będą im proponowali podwyżki, lepsze warunki pracy, lepszą kulturę pracy - dodała.

"Nie będziemy zabierać złotówki za złotówkę, którą wprowadził minister Kosiniak-Kamysz (Władysław, prezes PSL)" - powiedziała minister Rafalska w Programie I Polskiego Radia. Dodała jednak, że rząd chce pokazać, że "nie jest takim mechanizmem, jakiego się spodziewano".

"To nie jest nasza ocena, pochodzi z samorządów. Służę wszystkimi raportami z wszystkich miejscowości, w których jest mowa o tym, że to system bardzo rozczarowujący osoby, które przekroczyły kryterium dochodowe o 10 zł i myślały, że 10 zł będzie zmniejszone. To nie jest 10 zł zmniejszenia, ale 10 zł pomnożone razy liczba członków rodziny" - wyjaśniła minister.

Rafalska zaznaczyła także, kiedy wprowadzono ten mechanizm mówiono, że skorzysta z niego 370 tys. beneficjentów, a w rzeczywistości "korzysta z niego tylko 70 tysięcy".

Z kolei w Radiu Zet minister podtrzymała zapowiedź, że system wypłaty świadczeń z programu 500 plus zostanie uszczelniony, co ma wykluczyć nadużycia podczas podawania wysokości deklarowanego dochodu. Rafalska potwierdziła, że zmienią się m.in. przepisy regulujące utratę i uzyskanie dochodu oraz doprecyzowane zostaną przepisy regulujące przyznawanie świadczenia wychowawczego osobom deklarującym samotne wychowywanie dziecka. "Głównym celem jest doprecyzowanie przepisów. W różnych gminach są różne decyzje w oparciu o ten sam przepis. (...) Żadnej rewolucji tu na pewno nie będzie" - powiedziała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rząd będzie zachęcał Polaków by jak najdłużej zostali na rynku pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA