Rynek pracy, HR i zarządzanie: oto najważniejsze wydarzenia tygodnia

• Ostatni tydzień stycznia rozpoczyna się od święta asystentek i sekretarek.
• W poniedziałek (25 stycznia) odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej ZUS, w którym udział weźmie Marcin Zieleniecki, wiceminister w resorcie pracy.
• Do piątku (29 stycznia) będzie trwał konkurs na stanowisko prezesa PARP, z którego zrezygnowała Bożena Lubińska-Kasprzak.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek pracy, HR i zarządzanie: oto najważniejsze wydarzenia tygodnia

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 sty 2016 8:07


Ostatni tydzień stycznia rozpoczyna się od dnia sekretarki i asystentki – ten obchodzony jest w poniedziałek (25 stycznia). Przy okazji przypominamy słowa Donalda Trumpa, amerykańskiego przedsiębiorcy i miliardera: „Jeśli chcesz zrobić dobry biznes, najpierw zatrudnij dobrą asystentkę".

W poniedziałek opublikowane zostaną również dwa przekrojowe badania dotyczące rynku pracy. Zapoznamy się z wynikami 22. edycji badania „Monitor Rynku Pracy” realizowanego przez firmę Randstad, agencję doradztwa personalnego i pracy tymczasowej, a także z wynikami badania „Podwyżki płac od zaraz?”, zrealizowanego przez EY.

Początek tygodnia rozpocznie się także od posiedzenia rady nadzorczej ZUS. Weźmie w nim udział Marcin Zieleniecki, wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej.

Marcin Zieleniecki, wiceminister w resorcie Elżbiety Rafalskiej uda się na posiedzenie rady nadzorczej ZUS. fot. mpips.gov.pl Marcin Zieleniecki, wiceminister w resorcie Elżbiety Rafalskiej uda się na posiedzenie rady nadzorczej ZUS. fot. mpips.gov.pl

Przypomnijmy, stojąca na czele resortu pracy Elżbieta Rafalska zapowiedziała w ubiegłym tygodniu, że już wkrótce poznamy nowego prezesa ZUS – instytucja już od blisko roku funkcjonuje bez szefa. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o służbie cywilnej, prezesa ZUS powoła premier na wniosek szefa resortu pracy. Nie będzie on już wyłaniany – tak jak to było dotychczas – w drodze konkursu. O ostatnim, nieudanym konkursie na szefa ZUS czytajcie tutaj.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.