Rynek pracy, HR i zarządzanie: oto najważniejsze wydarzenia tygodnia

• W KGHM odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Dojdzie do zmian w zarządzie?
• MRPiPS będzie prowadzić konsultacje w sprawie programu "Rodzina 500 plus".
• Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, polityki i pracy społecznej spotka się ze związkowcami z NSZZ Solidarność w Gdańsku.
• GUS poda dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w grudniu 2015 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek pracy, HR i zarządzanie: oto najważniejsze wydarzenia tygodnia

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 sty 2016 11:16


Ten tydzień może zacząć się od zmian kadrowych w zarządzie KGHM. W poniedziałek (18 stycznia) w samo południe rozpocznie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Jedynym "nieporządkowym" punktem obrad jest podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej. Nie można wykluczyć, że nowa rada nadzorcza zdecyduje, że Herbert Wirth, stojący na czele spółki od 2009 r. będzie musiał odejść. Czy tak się stanie? Dowiemy się już wkrótce.

Czytaj też: Wadim Tyszkiewicz, Nowa Sól: Przez monopol KGHM w lubuskiem nie powstanie 8 tys. miejsc pracy

500 zł na dziecko

Ministrowie resortu pracy zajmą się intensywnie w tym tygodniu konsultacjami programu „Rodzina 500 Plus”. W tym celu odbędą się spotkania z przedstawicielami gmin i organizacji pozarządowych w urzędach wojewódzkich w całej Polsce: w poniedziałek (18 stycznia) w Gorzowie Wielkopolskim, Opolu, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy; we wtorek (19 stycznia) w Lublinie, Katowicach, Olsztynie i Rzeszowie. W środę (20 stycznia) ministrowie odwiedzą Szczecin, Białystok i Gdańsk.

W piątek (22 stycznia) rozmowy na temat „Rodziny 500 plus” będą toczyć się w Kielcach i Warszawie. Przypomnijmy, 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko ma przysługiwać wszystkim rodzicom, niezależnie od osiąganych dochodów.

Będzie spotkanie ze związkowcami

Natomiast w czwartek (21 stycznia), Stanisław Szwed, wiceminister MRPiPS weźmie udział w spotkaniu z przedstawicielami NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. Co będzie przedmiotem dyskusji? Będziemy was informować na bieżąco.

Dowiemy się, ile zarabialiśmy w grudniu

W połowie tygodnia natomiast (20 stycznia) dowiemy się, ile zarabialiśmy w grudniu ubiegłego roku – GUS poda wówczas dane dotyczące przeciętnego zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw i wynagrodzenia.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.