PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rusza proces byłych szefów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

  • Autor: PAP/AT
  • 18 paź 2019 13:25

W poniedziałek (21 października) ma ruszyć proces byłego prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierza G. oraz dwóch wiceprezesów - Marka H. i Zenona K. oskarżonych o wyrządzenie szkody w majątku związku w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości oraz ukrywanie dokumentów.

Rusza proces byłych szefów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej
Według śledczych oskarżeni działali wspólnie i w porozumieniu, z góry powziętym zamiarem, niedopełniając swoich obowiązków i nadużywając udzielonych uprawnień (fot. shutterstock)
REKLAMA
  • W śledztwie ustalono, że z ówczesny prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierzem G. jego dwaj wiceprezesi, bez racjonalnego uzasadnienia i w tajemnicy przed zarządem, bez jego zgody wyrażonej w formie stosownej uchwały, zawarli 5 marca 2012 roku prawnie nieważną umowę o pracę zwaną kontaktem managerskim.
  • W kontrakcie tym zawarto rażąco nieadekwatne warunki w odniesieniu do rodzaju pracy i wysokości wynagrodzenia.
  • Jak podawała w czasie kierowania aktu oskarżenia prokuratura wynagrodzenie sięgało 4800 złotych miesięcznie i zostało podwyższone do kwoty 7250 złotych miesięcznie.

Proces w tej sprawie ma się toczyć przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie.

Według śledczych oskarżeni działali wspólnie i w porozumieniu, z góry powziętym zamiarem, niedopełniając swoich obowiązków i nadużywając udzielonych uprawnień, i uczynili sobie z popełnienia tych przestępstw źródło stałego dochodu, wyrządzając Podkarpackiemu Związkowi Piłki Nożnej szkodę na ponad 600 tys. złotych oraz narazili związek na bezpośrednie niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w kwocie nie mniejszej niż 500 tys. złotych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W śledztwie ustalono, że z ówczesny prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierzem G. jego dwaj wiceprezesi, bez racjonalnego uzasadnienia i w tajemnicy przed zarządem, bez jego zgody wyrażonej w formie stosownej uchwały, zawarli 5 marca 2012 roku prawnie nieważną umowę o pracę zwaną kontaktem managerskim. W kontrakcie tym zawarto rażąco nieadekwatne warunki w odniesieniu do rodzaju pracy i wysokości wynagrodzenia.

Jak podawała w czasie kierowania aktu oskarżenia prokuratura wynagrodzenie sięgało 4800 złotych miesięcznie i zostało podwyższone do kwoty 7250 złotych miesięcznie.

"W umowie wprowadzono klauzulę, iż w razie jej wypowiedzenia przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, bez względu na uzasadnienie, związek zobowiązany będzie do wypłaty całej należnej kwoty z tytułu podpisania umowy łącznie z zapisaną karą w kwocie 500 tys. złotych. Kontraktowi nadano klauzulę poufności w okresie jego obowiązywania, pod rygorem - w razie ujawnienia opinii publicznej - wypłaty kary finansowej również w wysokości 500 tys. złotych. Dotyczyło to również sytuacji wcześniejszego wypowiedzenia umowy, niezależnie od przyczyny" - wyjaśniał wówczas rzecznik rzeszowskiej prokuratury okręgowej prok. Artur Grabowski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rusza proces byłych szefów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA