×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rozpoczął się wyścig z czasem. Firmy muszą zakasać rękawy i działać

  • jk
  • 7 lut 2023 12:00

Przepisy o pracy zdalnej i prewencyjnej kontroli trzeźwości zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw. Oznacza to, że dla pracodawców zaczął się wyścig z czasem. Na przygotowanie i wdrożenie wszystkich procedur mają dwa tygodnie (kontrola trzeźwości) lub dwa miesiące (praca zdalna).

Rozpoczął się wyścig z czasem. Firmy muszą zakasać rękawy i działać
Nowelizacja Kodeksu pracy przewiduje zarówno pracę zdalną całkowitą, jak i hybrydową (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Nowelizacja Kodeksu pracy przewiduje zarówno pracę zdalną całkowitą, jak i hybrydową stosownie do potrzeb konkretnego pracownika i pracodawcy, a także umożliwienie polecenia pracownikowi pracy zdalnej w szczególnych przypadkach.
  • Zgodnie z nowymi przepisami, pracodawca będzie mógł także przeprowadzić kontrolę trzeźwości pracownika oraz kontrolę na obecność środków działających podobnie do alkoholu w organizmie.
  • Przepisy o kontroli trzeźwości wejdą w życie po upływie 14 dni, czyli 21 lutego, natomiast przepisy o pracy zdalnej wejdą w życie po upływie 2 miesięcy od ich ogłoszenia, czyli 7 kwietnia.

Jak podkreśla we wpisie na LinkedIn Monika Smulewicz, partnerka w Grant Thornton, założycielka Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego, rozpoczął się wyścig z czasem, bo pracodawcy nie mają wiele czasu na dostosowanie się do nowych rozwiązań.

Przepisy o kontroli trzeźwości wejdą w życie po upływie 14 dni, czyli 21 lutego, natomiast przepisy o pracy zdalnej wejdą w życie po upływie 2 miesięcy od ich ogłoszenia, czyli 7 kwietnia.

Praca zdalna w Kodeksie pracy - co konkretnie się zmieni?

Nowelizacja Kodeksu pracy przewiduje zarówno pracę zdalną całkowitą, jak i hybrydową stosownie do potrzeb konkretnego pracownika i pracodawcy, a także umożliwienie polecenia pracownikowi pracy zdalnej w szczególnych przypadkach. To m.in. czas obowiązywania stanu nadzwyczajnego, stanu epidemii czy pożaru lub zalania w zakładzie pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rozpoczął się wyścig z czasem. Firmy muszą zakasać rękawy i działać

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA