×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Różny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn to dyskryminacja? Europoseł krytykuje KE

  • Autor: PAP/AT
  • 9 sie 2017 10:24

Generalnie biorąc pomysł, że Polskę trzeba karać za to, że kobiety mogą wcześniej odchodzić na emeryturę, to już jest osiągnięcie pewnego pułapu, gdzie rozum nie sięga - powiedział prezes Prawicy Rzeczypospolitej, europoseł Marek Jurek.

Różny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn to dyskryminacja? Europoseł krytykuje KE
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Zdaniem Komisji Europejskiej odmienny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn w Polsce jest formą dyskryminacji.

• Europoseł Marek Jurek krytykuje pomysł, że Polskę trzeba karać za to, że kobiety mogą wcześniej odchodzić na emeryturę.

• Frans Timmermans po prostu wykorzysta każdą okazję do tego, żeby atakować Polskę i dawać taką lekcję krajom szczególnie Europy Środkowej - uważa Jurek.

Jurek pytany w radiowych "Sygnałach Dnia" o to, czy wina za ostatnie działania Komisji Europejskiej wobec Polski nie leży po stronie naszego kraju, odpowiedział: "Ja nie wiem, co oni już wymyślą następnego. Generalnie biorąc, ten pomysł, że Polskę trzeba karać za to, że kobiety mogą wcześniej odchodzić na emeryturę, to już jest osiągnięcie pewnego pułapu, gdzie rozum nie sięga. Ale, myślę, że pojawią się następne pomysły, dlatego że pan Frans Timmermans (wiceszef KE - przyp. red.) po prostu wykorzysta każdą okazję do tego, żeby atakować Polskę i dawać taką lekcję krajom szczególnie Europy Środkowej".

Jak mówił, gdyby do podobnych sytuacji doszło w Niemczech czy we Francji nie budziłyby takiej reakcji. "Natomiast chodzi o to, żeby dać nauczkę krajom Europy środkowej, że są w Europie po to, żeby jej po prostu słuchać" - dodał.

Prezes Prawicy Rzeczypospolitej ocenił, że jest to "bardzo groźny moment, który wymaga dużej determinacji od polskiej opinii publicznej, dużej dojrzałości i jednocześnie kultury prawnej, żeby pokazać, że naprawdę te wszystkie ataki nie mają nic wspólnego z - po pierwsze kompetencjami Unii Europejskiej, a po drugie - w większości wypadków przynajmniej z jakimikolwiek podstawami prawnymi do ingerencji nawet innych organów".

Marek Jurek odnosząc się do tematu prezydenckiego weta wobec ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa powiedział, że przyjął je "z ogromnym uznaniem". "To był akt odwagi i jednocześnie akt indywidualnej odpowiedzialności" - podkreślił.

W poniedziałek do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trafił list KE ws. różnicy wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Zdaniem KE odmienny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn w Polsce jest formą dyskryminacji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Różny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn to dyskryminacja? Europoseł krytykuje KE

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA