Reforma OFE jest zgodna z konstytucją?

- Rządowa reforma OFE co do zasady jest zgodna z konstytucją; za niekonstytucyjny Prokuratura Generalna uznaje tylko zakaz reklamy OFE w okresie przejściowym - wyjaśnił rzecznik PG Mateusz Marytniuk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Reforma OFE jest zgodna z konstytucją?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 sie 2014 11:36


Obszerne stanowisko wiceszefa PG Roberta Hernanda ws. skargi prezydenta z 30 lipca zamieszczono na stronie internetowej TK.

Według Hernanda, kilka zaskarżonych zapisów jest niekonstytucyjnych "w zakresie, w jakim przepisy te posługują się niedookreślonym pojęciem reklama".

Według Hernanda reszta zaskarżonych przepisów jest zgodna z konstytucją bądź też podlega umorzeniu.

--- WCZEŚNIEJSZE WIADOMOŚCI ---

Dwa zapisy zmian w OFE są niezgodne z konstytucją - napisał zastępca prokuratora generalnego w opinii dla Trybunału Konstytucyjnego badającego skargę prezydenta w sprawie OFE.

Według Roberta Hernanda zaskarżona ustawa jest niezgodna z konstytucją, "w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w OFE oraz w związku z niedookreślonym pojęciem reklamy OFE".

Obszerne stanowisko Hernanda z 30 lipca zamieszczono na stronie internetowej TK. Według Hernanda reszta zaskarżonych przepisów jest zgodna z konstytucją bądź też podlega umorzeniu.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.