Reforma KRS: Zmiany w sądownictwie są nieuniknione

Nie ma odwrotu od reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz (PiS).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Reforma KRS: Zmiany w sądownictwie są nieuniknione

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

21 kwi 2017 11:25


• Sejmowa komisja sprawiedliwości zajmie się projektem zmian ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa najprawdopodobniej na początku maja.

• Nie sądzę, by prace nad nim ruszyły jeszcze w kwietniu - zaznaczył Stanisław Piotrowicz

• Nie ma odwrotu od reformy wymiaru sprawiedliwości - oświadczył Piotrowicz.

Pierwotnie komisja sprawiedliwości miała zająć się tym projektem już w czwartek wieczorem.

Piotrowicz pytany kiedy rządowym projektem zajmie się komisja sprawiedliwości przyznał, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. "Zastanawiamy się, kiedy przystąpimy do prac. Nie ma terminu zakreślonego przez marszałka Sejmu" - odparł.

Czytaj też: Zmiany w sądach: Mniej sędziów i lepsza ewidencja ich pracy

"Prawdopodobnie komisja zajmie się tym projektem na początku maja. Nie sądzę, by prace nad nim ruszyły jeszcze w kwietniu" - dodał.

Piotrowicz przypomniał, że pierwotnie komisja sprawiedliwości miała zająć się tym projektem już w czwartek wieczorem, ale jej posiedzenie zostało odwołane. Jak mówił pojawiły się wówczas spekulacje, że "znów chcemy procedować nad projektem w nocy". Dlatego zdecydowano się je odwołać - zaznaczył. "Wyciągnę z tego wnioski; posiedzenie, na którym będzie procedowany projekt zmian w KRS odbędzie się w południe, aby uniknąć tego rodzaju podejrzeń. Nie mamy nic do ukrycia" - zapowiedział.

Gdziekolwiek by nie spojrzeć mamy do czynienia z krytyką wymiaru sprawiedliwości - mówi Stanisław Piotrowicz (fot.youtube.com) Gdziekolwiek by nie spojrzeć mamy do czynienia z krytyką wymiaru sprawiedliwości - mówi Stanisław Piotrowicz (fot.youtube.com)

"Co do tego, że odwrotu od reformy nie ma, to jest sprawa oczywista, bo na to Polacy czekają. Gdziekolwiek by nie spojrzeć mamy do czynienia z krytyką wymiaru sprawiedliwości. Ujawniane przez media przypadki dotyczące nieprawidłowości w funkcjonowaniu sądu przynaglają potrzebę pilnej reformy wymiaru sprawiedliwości" - dodał szef komisji sprawiedliwości.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.