×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Partia Razem postuluje 35 dni urlopu

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 14 cze 2019 12:00

Partia Razem u progu lata przypomina jeden ze swoich postulatów: 35 dni urlopu.

Partia Razem postuluje 35 dni urlopu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Aktywiści formacji opublikowali uzasadnienie swojego postulatu w sieci 14 czerwca. Czytamy w nim, że tak jak w minionych wiekach "normalna" była praca dzieci, tak w XX i XXI wieku świat "od tego odszedł". Partia wpisuje swój postulat w trwające od wielu dekad starania poprawy warunków pracy. Przypomina walkę o 8 godzinny dzień pracy, o standaryzację wolnych dni i weekendów.

"Czas pójść dalej. Oprócz 35-godzinnego tygodnia pracy, chcemy wydłużyć urlop. Za tę samą płacę." widnieje na facebookowym wpisie partii.

Partia Razem jest formacją, która odwołuje się do tradycji lewicowej w polskim życiu politycznym. Jej głównym hasłem jest slogan: "Inna polityka jest możliwa." Program formacji jest nastawiony na zbudowanie "państwa dobrobytu," promującego równość obywateli i ludzi. Kraj w myśl statutu Razem ma stać "na straży sprawiedliwości społecznej".

Postulat 35 dni urlopu zakładałby nowelizację prawa - Kodeksu Pracy. W obecnym stanie prawnym ten dokument zapewnia osobom pracującym w Polsce w art. 14 "prawo do wypoczynku". W myśl polskiego prawa pracownik nie może zrzec się prawa do urlopu.

Podstawowy wymiar czasu wolnego od pracy, jakim jest urlop w Kodeksie pracy określa art. 154. Stanowi on, że wymiar urlopu wynosi 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat i 26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat.

Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Partia Razem postuluje 35 dni urlopu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA