Ratownicy będą mogli wypisywać recepty?

Na razie nawet nie powinni ich podawać. Robią to na własną odpowiedzialność i podejmują ryzyko. I nie chodzi tylko o prawo, ale przede wszystkim o zdrowie i życie pacjentów. A od nowego roku obowiązuje nowelizacja ustawy o ratownictwie medycznym. I na tym się kończy. Dlaczego?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ratownicy będą mogli wypisywać recepty?

PODZIEL SIĘ


Autor: rynekaptek.pl

rynekaptek.pl

20 sty 2016 16:45


Bo dokument ten precyzuje, że obowiązki i uprawnienia ratowników zostaną określone w specjalnym rozporządzeniu ministra. A takiego rozporządzenia jak nie było, tak nie ma.

Interwencję w tej sprawie podjęła Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK w Warszawie. Jej wicedyrektor Jan Stachurski, w piśmie do ministra zdrowia prosi o pilne wyjaśnienie, na jakiej zasadzie ratownicy mają podejmować interwencje, a także jakie posiadają uprawnienia – pisała Polska Times.

Czytaj też: Ważne zmiany dla ratowników medycznych

- Dziś pracują na własną odpowiedzialność i ogromnie ryzykują - zauważają działacze fundacji. - Nie ma problemu, gdy wszystko jest w porządku. Ale nie daj boże dojdzie do jakiegoś nieszczęścia, a wtedy ratownik nie wygrzebie się z problemów. Prokuratorowi tak łatwo nie będzie mógł wytłumaczyć, że miał prawo podać ten, a nie inny lek.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.