Radny PiS z Lublina chce zakazu handlu w niedzielę

Radny Prawa i Sprawiedliwości chce, żeby prezydent Lublina zakazał handlu w niedziele i święta. Według niego, gdy tak się stanie, miasto będzie "wolne od tego haniebnego dla wielu mieszkańców procederu".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Radny PiS z Lublina chce zakazu handlu w niedzielę

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

5 sty 2015 16:05


Prezydenta Krzysztofa Żuka o wprowadzenie takiego zakazu poprosił radny PiS Piotr Gawryszczak. Napisał interpelację, w której podkreśla, że od wielu lat o tej kwestii dyskutują mieszkańcy Lublina, w tym przedstawiciele handlu. Tymczasem pomimo tych rozmów ani rząd, ani parlamentarzyści nie zamierzają zakazu wprowadzać - informuje gazeta.pl.

Czytaj też: Zakaz handlu w niedzielę na Węgrzech. Pracę straci 30 tys. osób?

Dlatego według Gawryszczaka coś z tą "haniebną" sytuacją powinien zrobić prezydent miasta. Jak przekonuje, w wielu miastach na całym świecie handel w niedziele jest zabroniony. Podobnie powinno być w Lublinie. Kwestii tego, jak wprowadzić zakaz, radny już nie precyzuje. To prezydent miałby znaleźć taką ścieżkę legislacyjną, żeby udało się zmiany przeprowadzić.

Czytaj też: Właściciele sklepów obchodzą zakaz handlu umowami śmieciowymi

Czy jest szansa, że wkrótce w Lublinie nie będzie można niczego sprzedawać w niedzielę, a centra handlowe i sklepy tego dnia będą zamknięte? Rzeczniczka prezydenta Beata Krzyżanowska mówi, że na razie zmian w tej kwestii nie będzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.