PSL: Zakaz handlu w niedziele tak, ale tylko od godziny 12

• PSL zapowiada wniesienie poprawek do obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.
• Chce żeby handel był możliwy do godz. 12 - poinformowali posłowie Stronnictwa na konferencji prasowej w Sejmie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PSL: Zakaz handlu w niedziele tak, ale tylko od godziny 12

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

4 paź 2016 14:48


Poseł PSL Krystian Jarubas powiedział, że jego partia będzie wnosiła do tego projektu poprawki; jedna z nich będzie dotyczyła ograniczenia handlu w niedzielę do godz. 12. "Proponujemy aby do godz. 12. handel w niedzielę był możliwy, po godz. 12, żeby już takiej możliwości nie było" - dodał.

Jarubas podkreślił jednocześnie, że PSL może o tym projekcie rozmawiać. Dodał, że Ludowcy będą się "bacznie przyglądać", jak do projektu "podchodzi PiS".

"Na dzisiaj widzimy, że projekt jest; trzeba nad nim rozmawiać, bo społeczeństwo tego oczekuje" - mówił Jarubas. Oczekuje, ponieważ "w niedzielę powinniśmy mieć możliwość posiedzieć z rodziną, zjeść wspólnie obiad, czy tez pójść do kościoła" - podkreślił poseł.

Czytaj też: Zakaz handlu w niedziele, Nowoczesna: stracą na tym nawet studenci

Posłanka PSL Urszula Pasławska zapewniła, że PSL nie chce "rewolucji", a chce "ewolucji".

"Nas osobiście też bardzo cieszy, że w projekcie obywatelskim znalazły się zapisy, które wcześniej zostały przygotowane przez PSL, dotyczące ograniczenia czasu pracy w Wielki Piątek i w Wigilię" - zwróciła uwagę. Jak dodała te propozycje zostały złożone przez PSL wiosną tego roku, a PiS je odrzucił. "W związku z tym na pewno w tych kwestiach PSL będzie popierało projekt obywatelski" - zadeklarowała Pasławska.

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele został złożył do Sejmu na początku września przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, w której skład wchodzi NSZZ "Solidarność" oraz inne organizacje.

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele zaplanowano w Sejmie we wtorek, 4 października, wieczorem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.