×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PSL - Koalicja Polska stawia na młodych. Co jeszcze oferuje pracownikom?

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 25 wrz 2019 14:13

Dobrowolny ZUS dla samozatrudnionych, emerytura bez podatku, wyższa, bezzwrotna dotacja na strat dla przedsiębiorców czy udogodnienia dla rodzin. PSL - Koalicja Polska uważa, że m.in. takimi obietnicami wyborczymi chce zawalczyć o głosy pracowników i pracodawców.

PSL - Koalicja Polska stawia na młodych. Co jeszcze oferuje pracownikom?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Swoją ofertę dla pracowników i pracodawców przygotowali politycy startujący z list wyborczych PSL - Koalicja Polska.
  • Jednym z zapowiedzianych przez nich programów jest "Praca dla młodych", który skierowany jest do absolwentów szkół zawodowych, liceów i szkół wyższych, którzy nie ukończyli 30 lat. Państwo pokryje koszt składek leżących po stronie pracodawcy, związanych z zatrudnieniem ich na umowę o pracę.
  • Co jeszcze kryje się w przygotowanym przez PSL - Koalicja Polska programie wyborczym skierowanym do pracowników i pracodawców?

Koalicja chce wprowadzić bezzwrotną dotację na start przedsiębiorstwa w wysokości 50 tys. zł z urzędu pracy. Dziś to 20 tys. zł. Dodatkowo politycy chcą poprawić sytuację pracujących rodziców poprzez zapewnienie im bezpłatnych żłobków i klubów malucha. - Wszyscy rodzice powinni mieć wybór, czy po urodzeniu dziecka chcą zostać w domu, czy wrócić do pracy - argumentacją politycy PSL - Koalicji Polskiej. 

Kolejna propozycja dla pracujących to Godzina dla rodziny. - Polacy należą do najbardziej zapracowanych narodów na świecie. Szczególnie uderza to w najmłodsze dzieci, bo rodzice mają dla nich coraz mniej czasu. Skrócimy o godzinę czas pracy rodzicom dzieci do 10. roku życia - czytamy w programie wyborczym.

Czytaj więcej: Bonus za długą pracę w postaci udziałów w państwowych spółkach. Zobacz co przygotowała Koalicja Obywatelska dla pracowników

Inna to umożliwienie szybkiego powrotu na rynek pracy po powiększeniu rodziny. W praktyce miałoby to polegać na zagwarantowaniu jednemu z rodziców możliwości pracy na pół etatu po urlopie rodzicielskim przez 12 miesięcy. Co więcej, przez ten czas otrzymywaliby oni dodatkowo 1 tys. zł miesięcznie niezależenie od formy zatrudnienia.

Fot. PSL
Fot. PSL

W programie znajdziemy również pomysł forsowany przez PSL od lat. To Emerytura bez podatku. - Skończmy z zabieraniem emerytom pieniędzy, na które pracowali przez całe życie i które były już opodatkowane. Emerytura bez podatku to wyraz solidarności międzypokoleniowej. Wprowadzenie projektu zapewni seniorom dodatkowo średnio 250 złotych więcej miesięcznie - czytamy w programie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PSL - Koalicja Polska stawia na młodych. Co jeszcze oferuje pracownikom?
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA