Przekręt w ministerstwie administracji i cyfryzacji. Najpierw praca, potem konkurs

Stołeczna prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom podejrzanym o ustawienie fikcyjnego konkursu w resorcie administracji i cyfryzacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przekręt w ministerstwie administracji i cyfryzacji. Najpierw praca, potem konkurs

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 paź 2014 16:24


Wśród oskarżonych jest wicedyrektorka departamentu zarządzania kryzysowego i powiadamiania ratunkowego MAC.

Jak poinformował PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński postepowanie dotyczy nieprawidłowości w związku z zatrudnieniem pracownika w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w 2013 r.

Czytaj też: Konkursy na stanowiska urzędnicze to fikcja?

- Dwie osoby zostały oskarżone w śledztwie prowadzonym przez agentów CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Wśród nich są wicedyrektor departamentu zarządzania kryzysowego i powiadamiania ratunkowego oraz były pracownik tego departamentu - powiedział Dobrzyński.

Czytaj też: Menedżer czy artysta. Kto lepszy w roli dyrektora instytucji kultury?

Z przekazanych przez CBA informacji wynika, że zastępca dyrektora podjęła decyzję o zatrudnieniu osoby na stanowisku głównego specjalisty w kierowanym przez nią departamencie przed uruchomieniem i przeprowadzeniem procedury konkursowej.

- Przed datą oficjalnego ogłoszenia o rozpoczęciu naboru udzieliła mężczyźnie obietnicy, że zostanie on zatrudniony i następnie zredagowała ogłoszenie o naborze w sposób go preferujący. Ponadto wielokrotnie udzielała mu informacji związanych z procedurą rekrutacji oraz jako przewodnicząca komisji dokonała wyboru jego kandydatury - powiedział Dobrzyński.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła wicedyrektorce zarzut przekroczenia uprawnień. Drugi oskarżony usłyszał zarzut współdziałania z urzędniczką w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Grozi im od roku do 10 lat więzienia. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.