PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Przedsiębiorca skazany za złamanie covidowych przepisów walczy o uniewinnienie

  • Autor: PAP/AH
  • 17 sie 2022 17:23

Prokuratura chce dodatkowej kary grzywny, obrona zmiany wyroku i uniewinnienia w procesie podlaskiego przedsiębiorcy. Został on nieprawomocnie skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu za zorganizowanie imprezy weselnej w czasie obowiązywania zakazów związanych z pandemią koronawirusa.

Przedsiębiorca skazany za złamanie covidowych przepisów walczy o uniewinnienie
REKLAMA

Sąd Apelacyjny w Białymstoku miał w środę rozpoznać te odwołania, ale z powodu choroby sędziego ze składu orzekającego, sprawa została zdjęta z wokandy. Prokuratura w swojej apelacji chce dodatkowo kary 5 tys. zł grzywny, obrona - uniewinnienia od zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego.

Prokuratura zarzuciła przedsiębiorcy, że - w ramach działalności gospodarczej prowadzonej w Wiżajnach (Podlaskie) - działając na zlecenie, wbrew obowiązującym wówczas przepisom - zorganizował 17 kwietnia 2021 w Suwałkach roku uroczystość weselną, w której uczestniczyły co najmniej 43 osoby (licząc gości weselnych, nowożeńców i obsługę), z udostępnieniem miejsca do tańca i podaniem posiłków gościom przy stołach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Chodziło o rozporządzenie Rady Ministrów z 19 marca 2021 roku, w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii koronawirusa i zapis z tego rozporządzenia o tym, że maksymalna liczba uczestników imprezy masowej nie może być większa, niż pięć osób.

W ocenie prokuratury, w tej sytuacji - organizując takie weselne przyjęcie z udziałem ponad 40 osób - przedsiębiorca sprowadził niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia wielu osób poprzez szerzenie się choroby zakaźnej wywołanej COVID-19.

W marcu Sąd Okręgowy w Suwałkach uznał przedsiębiorcę za winnego; skazał go na karę pół roku więzienia w zawieszeniu, ale wyrok zaskarżyły obie strony. Nowy termin rozpoznania sprawy odwoławczej nie został jeszcze ustalony.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przedsiębiorca skazany za złamanie covidowych przepisów walczy o uniewinnienie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA