Projekty ws. wieku emerytalnego i kwoty wolnej od podatku są dopracowywane

Małgorzata Sadurska, szefowa prezydenckiej kancelarii zapowiedziała, że projekty dotyczące podniesienia kwoty wolnej od podatku oraz obniżenia wieku emerytalnego będą niebawem złożone.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Projekty ws. wieku emerytalnego i kwoty wolnej od podatku są dopracowywane

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 sie 2015 12:38


Prezydenckie projekty dotyczące podniesienia kwoty wolnej od podatku oraz obniżenia wieku emerytalnego są już "szlifowane" - powiedziała szefowa prezydenckiej kancelarii Małgorzata Sadurska. - Zostaną złożone - oznajmiła.

Jak mówiła Sadurska w radiu Tok FM, prace nad tymi projektami są bardzo zaawansowane.

2 mln osób pod wnioskiem o referendum

Przypomniała, że pod wnioskiem dotyczącym referendum dotyczącym wieku emerytalnego podpisało się ok. 2 mln osób i "jest to temat, który bardzo często pojawia się na spotkaniach z prezydentem Dudą". - Projekty zostaną złożone i my powiemy "sprawdzam" - stwierdziła.

Prezydent Andrzej Duda w niedawnym wywiadzie mówił, że jego pierwsze prezydenckie projekty będą dotyczyć reformy emerytalnej i podniesienia kwoty wolnej od podatku. - Jeśli chodzi o kwotę wolną od podatku, dzisiaj jest ona na śmiesznym poziomie. Zapowiedziałem, że w jak najszybszym czasie powinna zostać podniesiona do co najmniej ośmiu tysięcy, ale mam nadzieję, że w kolejnych latach będzie ona podnoszona - mówił.

Kopacz: podniesienie wieku kosztem emerytur

Do tych planów odniosła się w środę premier Ewa Kopacz. - Jeśli mówimy dziś, że tym, którym się najciężej żyje w Polsce, powinniśmy pomagać, to zwiększając kwotę wolną od podatku, równo traktujemy tych, którym się powiodło, i tych, którym jest naprawdę ciężko - mówiła premier w TVP Info.

- Dzisiaj jeśli ktoś mówi, że chce obniżyć wiek emerytalny, gdyby był do końca rzetelny w tym, co mówi, powiedziałby: "ale wy musicie się zgodzić na to, że wasze emerytury w przyszłości będą zdecydowanie niższe". I wtedy jest to uczciwe postawienie sprawy. Dzisiaj w kampanii politycznej, w tej kampanii wyborczej dominuje polityka, która jest mało odpowiedzialna - oświadczyła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.