Projekt dot. wieku emerytalnego po zaprzysiężeniu Dudy

Ustawa zakładająca obniżenie wieku emerytalnego i przywrócenie stanu sprzed reformy przeprowadzonej przez rząd PO-PSL to jeden z podstawowych projektów nowego prezydenta.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Projekt dot. wieku emerytalnego po zaprzysiężeniu Dudy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

3 cze 2015 10:45


- Projekt ustawy zakładający obniżenie wieku emerytalnego będzie złożony po zaprzysiężeniu prezydenta elekta Andrzeja Dudy - zapowiedziała w środę (3 czerwca) wiceprezes PiS Beata Szydło. Dodała, że prace nad dokumentem już trwają. Zaprzysiężenie zaplanowano na 6 sierpnia.

Szydło powiedziała w w TVP1, że ustawa zakładająca obniżenie wieku emerytalnego i przywrócenie stanu sprzed reformy przeprowadzonej przez rząd PO-PSL oraz zakładająca zwiększenie kwoty wolnej od podatku to dwa podstawowe projekty nowego prezydenta.

"On te projekty złoży w parlamencie, on będzie przekonywał jeszcze obecną koalicję, żeby te projekty zostały przyjęte" - zadeklarowała.

W trakcie kampanii pojawiły się nowe wątki

Wiceszefowa PiS przypomniała, że obniżenie wieku emerytalnego było jedną z obietnic wyborczych prezydenta elekta. Zaznaczyła jednak, że jeszcze w trakcie kampanii "pojawiły się nowe wątki" w tej sprawie. Chodzi o stanowisko związków zawodowych - Duda podpisał porozumienie z Solidarnością, rozmawiał też o reformie emerytalnej z przedstawicielami OPZZ. Na pytanie, czyj będzie ten projekt - prezydenta czy związkowców - Szydło odpowiedziała: "to będzie projekt Andrzeja Dudy".

Szydło, która była szefową sztabu wyborczego Dudy, pytana, czy będzie nadal współpracować nowym prezydentem, czy raczej zaangażuje się w kampanię parlamentarną PiS, odparła, że to nie jest jeszcze przesądzone.

"Nie jest tajemnicą, że bardzo dobrze nam się z prezydentem Andrzejem Dudą współpracowało, że ta kampania przebiegła pomyślnie. W związku z tym rozmawialiśmy o tym, czy dalej ta współpraca będzie nam się układała. Ale ja jestem też posłem, jestem wiceprezesem PiS, biorę odpowiedzialność za wynik wyborczy mojego ugrupowania i też jest rzeczą naturalną, że rozważam ponowne ubieganie się o mandat poselski" - podkreśliła Szydło.

Jesienią będzie inna scena polityczna

"Te decyzje jeszcze przed nami, a decyzje personalne dotyczące Kancelarii Prezydenta będzie podejmował oczywiście prezydent Andrzej Duda" - dodała.

Wiceszefowa PiS odniosła się także do zmian zachodzących na polskiej scenie politycznej.

"Jesienią to już będzie zupełnie inna scena polityczna, zupełnie inny Sejm" - uważa. Jak oceniła, przed PiS otwiera się ogromna szansa, by wygrać wybory do parlamentu.

"Gdybyśmy dzisiaj popadli w triumfalizm i powiedzieli: +tak, na pewno wygramy wybory jesienne parlamentarne+, to popełnilibyśmy najgorszy błąd, jaki można by było popełnić. Potrzeba dużej pokory i dużej pracy" - podkreśliła Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

emerytka 2015-08-22 23:30:11

Ustawę o wieku emerytalnym już mamy, dlaczego wracać do poprzedniej ,a jeżeli tak bardzo jest ważny jest los emerytów to dlaczego Pan Prezydent i PIS nie zadba o ustawę o obniżeniu podatku lub całkowitego zwolnienia emerytów z płacenia podatku ,przykładem niech będzie mała Rep.Czech emeryt czeski nie płaci podatku -dziwne!!!!!! ,ale prawdziwe przecież przez całe swoje życie zawodowe odprowadzaliśmy podatki.