PARTNERZY PORTALU

Prezydent szykuje historyczną zmianę w emeryturach

 • Autor: PAP/PSZ
 • 17 wrz 2019 10:05

W sprawie emerytur dzisiaj leży na stole wielka zmiana systemowa przygotowana przez Narodową Radę Rozwoju; jestem przekonany, że będzie to zmiana, po której będziemy mogli mówić: "tak, opieka jest na odpowiednim poziomie" - oznajmił wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha.

Prezydent szykuje historyczną zmianę w emeryturach
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Paweł Mucha został zapytany o system emerytalny w programie "Kwadrans polityczny" w TVP1. W programie PiS opublikowanym 14 września pojawiła się zapowiedź między innymi nowego systemu waloryzacji rent i emerytur.

"Zmodyfikujemy system waloryzacji najniższych emerytur i rent. Emeryci i renciści o najniższych świadczeniach otrzymają waloryzację kwotową, żeby rosły jak najszybciej najniższe świadczenia. Minimalna coroczna procentowa waloryzacja emerytur i rent nie może być niższa niż 70 zł" - czytamy w programie.

Mucha w TVP1 podkreślił, że z jednej strony prezydent "wprost artykułuje, że pensje powinny być godne i emerytury powinny być odpowiednie". "Z drugiej strony prezydent się zaangażował - jesteśmy kilka dni po konferencji Centrum zdrowia 75+ - w to, żeby (...) doprowadzić do takiej zmiany systemowej, że osoby starsze nie będą wykluczone" - powiedział.

Jak zaznaczył, musimy się mieć świadomość zmieniającej się struktury społecznej.

"Chcielibyśmy, żeby osoby starsze były jak najdłużej aktywne i były zdrowe" - podkreślał Mucha.

"I taka wielka zmiana systemowa dzisiaj już na stole leży, to jest koncepcja przygotowana przez Narodową Radę Rozwoju. Jestem przekonany, że to będzie taka zmiana historyczna, że będziemy mogli mówić w przyszłości: 'Tak, przygotowaliśmy się odpowiednio', 'tak, ta opieka jest na odpowiednim poziomie'" - poinformował wiceszef KPRP.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (15)

Do artykułu: Prezydent szykuje historyczną zmianę w emeryturach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Obywatel 2019-11-25 11:44:23

  Mam 45 lat pracy i jeszcze muszę pracować 5 lat. Nie dożyję do emerytury bo mam raka, zdechnę na chwałę systemu 500+. Tylko niech ZUS dobrze rozda moje zebrane 800000, na chwałę miłościwie nam panującego.

 • Kris 2019-11-24 14:09:54

  Nie tak szybko Panie Prezydencie wygrana My uczciwie pracujący i domagając się emerytur stażowych na dzień dzisiejszy nie dajemy Panu poparcia i nasze rodziny też Tak że sondaż poparcia według mnie jest trochę zawyzony

 • Dario 2019-11-21 10:49:49

  Moim zdaniem ten kto robił 40 lat nie będzie miał najniższej emerytury więc znowu będziemy robić my dlugostazowcy. Żeby nierobom podnieść najniższa emeryture

 • Krystyna 2019-11-21 10:20:49

  To co Pan Mucha proponuję to wg mnie dotyczy osób które mają 60 lat i powiedzmy 15 lat pracy i muszą wypracowac wyższy staż Inaczej kto ma do Nich doplacac

 • 43+ 2019-11-21 09:51:05

  Pan Mucha w swoim wywiadzie mówi, że chcą żeby osoby starsze były jak najdłużej aktywne i zdrowe. Tak może mówić tylko człowiek, który nigdy nie pracował fizycznie ponad 40 lat. Jak ma być człowiek zdrowy i aktywny mając trzy przepukliny kręgosłupa wykończone stawy i chore serce. Niech ten Pan zastanowi się co bredzi i inni jemu podobni.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA