PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Prezes ZUS: Trzeba zapewnić ochronę socjalną osobom niesamodzielnym

Ustawa o świadczeniu uzupełniającym to początek drogi legislacyjnej do zapewnienia ochrony socjalnej osobom niesamodzielnym - akcentowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

  • Autor: PAP
  • 30 lip 2019 14:58
Prezes ZUS: Trzeba zapewnić ochronę socjalną osobom niesamodzielnym
Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych uczestniczy w posiedzeniu senackiej komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. (fot. Newseria)
REKLAMA

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych uczestniczy w posiedzeniu senackiej komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.

"Chciałabym podkreślić cel nadrzędny, który przyświeca ustawie. To jest rozpoczęcie drogi legislacyjnej w kierunku zapewnienia ochrony socjalnej na rzecz osób niesamodzielnych" - powiedziała Uścińska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"To bardzo ważny element regulacyjny, bo jeśli nie explicite, to w sposób domniemany, możemy przyjąć, że rozpoczyna się nowy etap ochrony osób, które potrzebują pomocy i wsparcia (…) z powodu niesamodzielności. Ten cel jest najbardziej zasadny, z punktu widzenia też w przyszłości szerszego podejścia do opieki długoterminowej, do świadczeń związanych z opieką długoterminową" - oceniła.

"Myślę, że to świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji byłoby pierwszym świadczeniem z katalogu tych na rzecz osób niesamodzielnych" - dodała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prezes ZUS: Trzeba zapewnić ochronę socjalną osobom niesamodzielnym

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA