Prezes Wasko, współwłaściciel Grupy Nowy Styl i była prezes ARP zatrzymani przez CBA

Wojciech W., prezes Wasko, Jerzy K., współwłaściciel Grupy Nowy Styl oraz Patrycja Z., była prezes Agencji Rozwoju Przemysłu zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z podejrzeniem korupcji i prania pieniędzy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes Wasko, współwłaściciel Grupy Nowy Styl i była prezes ARP zatrzymani przez CBA

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

11 maj 2016 11:26


- CBA zatrzymało b. wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Patrycję Z., wiceprezesa zarządu i współwłaściciela grupy Nowy Styl Jerzego K., prezesa Wasko Wojciecha W. oraz trzy inne osoby - podał Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA. - Sprawa ma związek z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych oraz tzw. praniem brudnych pieniędzy i dotyczy lat 2014 i 2015 - dodał.

Grupa Nowy Styl to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm meblarskich w Polsce i na świecie, która dostarcza na rynek meble biurowe. Ponad 85 proc. sprzedaży trafia na eksport do niemal 100 krajów na całym świecie, a zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Polsce, Niemczech, na Ukrainie i w Rosji.

Współzałożycielem i prezesem firmy z Krosna jest Adam Krzanowski, który wygrał konkurs EY i otrzymał tytuł Przedsiębiorcy Roku 2014 (w 2015 r. reprezentował Polskę podczas światowego finału konkursu).

Czytaj też: Adam Krzanowski, Grupa Nowy Styl: Jeżeli ktoś we wszystkim mi przytakuje, choć uważa inaczej, to jest to katastrofa

Prezes Nowego Stylu został także laureatem w kategorii produkcja i usługi „za stworzenie modelu biznesowego, który skutecznie połączył produkcję i usługi plasując firmę w czołówce producentów krzeseł i mebli biurowych w Europie i pozwolił na wyznaczanie nowych trendów w zakresie kompleksowych rozwiązań aranżacyjnych miejsc pracy i wypoczynku".

W środę (11 maja) został zatrzymany przez CBA współwłaściciel firmy i brat Adama Krzanowskiego - Jerzy K. W rankingu 100 najbogatszych Polaków "Forbesa" bracia Krzanowscy zajmują 79. miejsce z majątkiem szacowanym na 407 mln zł. Grupa Nowy Styl zatrudnia prawie 5,7 tys. osób na całym świecie.

Wśród zatrzymanych przez CBA jest również Wojciech W., prezes firmy Wasko z Gliwic, działającej w branży IT. Wojciech W. założył firmę w 1998 r., porzucając karierę naukową na Politechnice Śląskiej.

Obecnie zatrudnia ok. 1,3 tys. osób, które realizują projekty z dziedziny informatyki, automatyki przemysłowej i telekomunikacji oraz medycyny, a także wiele projektów o istotnym znaczeniu dla funkcjonowania państwa i bezpieczeństwa obywateli.

Wojciech W. został uhonorowany m.in. Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

6 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kazek zpm jaslo 2016-05-12 22:44:42

Korupcja jest w wewnatrz zakladu ,kierownicy,mistrzowie jest ich wiecej niz pracowników fizycznych,otwieraja stanowiska ktorych nie powinno byc,np. organizacja produkcji co maja oni robic? poza tym aby kase brac? tam cos smierdzi miszczowie laduja kase jednym tym samym co miesiac, czyli kolegom to nic bym nie mowil ale daja tym ktorzy nic nie robia tylko sie ciesza z tych co robią na nich,mam nadzieje ze sie to niedlugo zmnieni

niewolnik ze Stylu 2016-05-12 17:13:41

Żydom zawsze będzie mało, żal.

Ajatollah 2016-05-12 12:41:36

Bez dokładnych info , to ciężko zrozumieć. Ale bardzo mnie to martwi bo wraca PRL!