PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Prezes PZU: zależy nam na jak największej liczbie pracowników i pracodawców w PPK

 • Autor: pap/pt
 • 4 wrz 2019 7:53

Prezes Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Paweł Surówka powiedział, że PZU zależy nie tylko na zachęceniu pracodawców do podpisywania ze spółką umów o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi, ale także na tym, by w programie wzięło udział jak najwięcej pracowników.

Prezes PZU: zależy nam na jak największej liczbie pracowników i pracodawców w PPK
Pracownicze Plany Kapitałowe to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania (fot. pixabay)
REKLAMA

Prezes Polskiego Zakładu Ubezpieczeń powiedział, że PZU zależy "nie tylko na tym, aby zachęcić pracodawców do podpisywania ze spółką umów o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK), ale także na tym, by w programie mającym na celu budowanie oszczędności Polaków wzięło udział jak najwięcej pracowników".

"Przekroczyliśmy z nawiązką 100 tysięcy pracowników. Taką łączną liczbę zatrudniają firmy, z którymi podpisaliśmy do tej pory umowy o zarządzenie PPK. Te 100 tysięcy to dopiero początek. Walczymy o to, żeby szybko zwielokrotnić tę liczbę. Permanentnie podpisujemy nowe umowy. Mamy jako PZU ambicję wygrać w rywalizacji o przyciągnięcie klientów najlepszą ofertą" - podkreślił Surówka.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezes PZU pytany o rynek PPK, na którym zarządzana przez niego spółka jest jednym z liderów, powiedział, że "konkurencja w zakresie PPK stała się też konkurencją o to, kto może najlepiej wspierać pracodawców".

"Mamy jedną z największych sieci sprzedaży i doradców klienta, którzy w razie czego, gdy są jakiekolwiek pytania czy trudności, służą pomocą. Myślę, że nasi klienci, szczególnie ci korporacyjni, mają tego świadomość" - ocenił.

"Naszą ambicją jako Grupy PZU jest to, żebyśmy byli liderem na polu PPK. Liczymy się jako Grupa, ale warto wspomnieć także o tym, że z naszej Grupy także bank Pekao SA partycypuje w dystrybucji produktów PPK i uważamy, że to jest także część naszego wysiłku" - podkreślił.

"Ponieważ (PPK) to jest produkt oszczędnościowy, w pewnym sensie dystrybuowany przez pracodawców, korzystamy tutaj z naszej sieci sprzedaży, z naszego know-how, żeby maksymalnie odciążyć pracodawców w tym nie całkiem łatwym procesie, jednocześnie kreując bardzo dużo benefitów dla naszych klientów" - dodał Surówka.

"Jako PZU ogłosiliśmy, że w pierwszym roku nie będziemy w ogóle pobierali opłat za zarządzanie PPK i budujemy cały ekosystem różnych benefitów, również zdrowotnych, dla osób, które zapiszą się do PPK. Walczymy bowiem nie tylko o to, żeby zachęcić pracodawców do podpisania z nami umów, lecz także o to, żeby pracownicy przystępowali do planów" - zaznaczył prezes PZU Paweł Surówka.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Prezes PZU: zależy nam na jak największej liczbie pracowników i pracodawców w PPK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • idka 2019-09-06 15:57:17

  Myślę, że z czasem to ludzie się przekonają do tego programu. Oczywiście wymaga to trochę czasu, ale ostatecznie to uczestnictwo będzie im się opłacało

 • ewawawa 2019-09-05 19:44:59

  A ja gdzieś czytałam że PZU uruchomił specjalny serwis do obsługi PPK, może to i niegłupi pomysł, a na pewno niezła zachęta

 • GRACJAN 2019-09-04 13:22:43

  Przy najbliższym kryzysie finansowym co zostanie z tych nędznych skladek czy innych form oszczędnosci. Przedstancie straszyć demografią Zilikwidujcie umowy śmieciowe, cywine samozatrudnienie i każdy niech płaci od dochodów jakie naprawdę osiąga.Równocześnie czas skończyć z tymi jednymi z najniższych w Europie wynagrodzeniami .W przeciwnym razie Polska za 20 lat przestanie istnieć. Dzieci nie rodzą się , bo młodzi za mało zarabiają ,aby zalozyć rodzinę . Emeryci mają nędzne emerytury, bo płacę są niskie.Czas sobie to uświadomić, Przestanmy się oszukiwać. System finasowy kraju jest chory. CO NAM Z TRANSFORMACJI, SKORO PO 30 LATACH MAMY KATASTROFĘ EKOLOGICZNÀ, DEMOGRAFICZNA i ZADLUZAMY SIÈ JAKO OBYWATELE FIRMY I PAŃSTWO. Jaką jest tego przyczyną?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA