PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Prezes i księgowa wyłudzili pieniądze z PFRON

  • Autor: PAP/AT
  • 5 cze 2017 10:38

Ponad 1,2 mln zł mieli wyłudzić z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prezes i główna księgowa jednej ze spółek z Będzina.

Prezes i księgowa wyłudzili pieniądze z PFRON
Sprawa dotyczy wyłudzenia w latach 2011-2014 ponad 1,2 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (fot.shutterstock)
REKLAMA

• Prezes i główna księgowa jednej ze spółek z Będzina mieli wyłudzić pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

• W firmie była fałszowana dokumentacja – wynika z ustaleń śledztwa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Ukrywano też pieniądze, aby nie spłacać wierzycieli.

O zatrzymaniu przedstawicieli spółki poinformował w poniedziałek (5 czerwca) zespół prasowy śląskiej policji. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej w Katowicach pod nadzorem katowickiej prokuratury okręgowej.

Sprawa dotyczy wyłudzenia w latach 2011-2014 ponad 1,2 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Gdy śledczy zebrali już wystarczający materiał dowodowy, doszło do pierwszych zatrzymań. Łącznie 164 zarzuty usłyszeli 72-letni prezes spółki z Będzina oraz jego 39-letnia główna księgowa.

Czytaj też: Ranking korupcji na świecie: Te kraje mają największy problem. Gdzie Polska?

"Osoby te są podejrzane o fałszowanie w prowadzonej firmie dokumentacji, na podstawie której dopuściły się oszustwa i przywłaszczenia świadczeń pracowniczych na szkodę PFRON. Zarzuca im się również ukrywanie środków pieniężnych, uniemożliwiając w ten sposób zaspokojenie wierzycieli i przeprowadzenie egzekucji komorniczych" - podała śląska policja.

Podejrzani pozostają na wolności za poręczeniem majątkowym. Mają też dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar i grzywien w śledztwie zabezpieczono majątek prezesa firmy w postaci udziałów w spółkach, nieruchomości i legalnie posiadanych 11 sztuk broni wraz z blisko 1,5 tys. szt. amunicji. Broń została zdeponowana w KWP w Katowicach. Wartość zabezpieczonego mienia szacowana jest na kwotę prawie 0,5 mln zł.

Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Prezes i księgowa wyłudzili pieniądze z PFRON

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • beata 2017-06-05 18:30:45

    To jest kropla w morzu prawdy. Jeden z legnickich ZPChr ciągnie kasę z PFRONu, aż miło i to na ochronie państwowych obiektów od długich lat. Pracowników mają za nic. Zlikwidowano ZFŚS, podzielono jeden zakład na kilka małych by pracownicy nie dostali nic.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA