×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownika ośrodka pomocy oskarżona o znęcanie się nad podopieczną

  • Autor: PAP/KDS
  • 8 mar 2019 11:06

Była pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie (MOPS) została oskarżona o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na wiek.
Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie (Wielkopolskie) skierowała akt oskarżenia przeciwko 44 letniej Karinie G. Kobiecie grozi ośmioletnie więzienie.

Pracownika ośrodka pomocy oskarżona o znęcanie się nad podopieczną
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Jak poinformował w piątek (8 marca) dział prasowy Prokuratury Krajowej, była pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie (MOPS) została oskarżona o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na wiek. Sprawa wyszła na jaw w ub. roku dzięki nagraniu z ukrytej kamery zainstalowanej przez bliskich 80-latki. Na nagraniu widać, jak kobieta wielokrotnie uderza podopieczną i na nią krzyczy.

Karina G. straciła pracę w MOPS, kontrolę w ośrodku wszczął wojewoda.

Kobieta została oskarżona o to, że w okresie od sierpnia 2018 r. do września 2018 r. znęcała się fizycznie i psychicznie nad nieporadną ze względu na wiek i stan zdrowia podopieczną, wyzywała ją wulgarnymi słowami, ubliżała, krzyczała na nią, groziła pozbawieniem życia, szarpała i biła, "powodując u niej obrażenia ciała w postaci sińców".

Prokuratura podała, że przesłuchano w charakterze świadków wszystkie osoby, którymi oskarżona się opiekowała w przeszłości. W innych przypadkach nie stwierdzono by zachowywała się w podobny sposób.

PK poinformowała też, że ze sprawy wyłączono do odrębnego postępowania materiały dotyczące ewentualnego przestępstwa narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia innej podopiecznej poprzez podawanie leków niezgodnie z zaleceniami lekarza.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownika ośrodka pomocy oskarżona o znęcanie się nad podopieczną
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA