Pracownik skazany, bo odmówił fundacji LGBT. Ziobro zabrał głos

• W Łodzi zapadł wyrok skazujący Sądu Rejonowego dla Łodzi Widzewa wobec pracownika prywatnej drukarni, który z powodu własnych przekonań odmówił przyjęcia zlecenia Fundacji LGBT Business Forum.
• Pracownik odmówił drukowania materiałów promujących treści homo, bi- i transseksualne.
• Głos w sprawie wyroku sądu zabrał Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości: - To niebezpieczny precedens - napisał w wydanym oświadczeniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownik skazany, bo odmówił fundacji LGBT. Ziobro zabrał głos

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 lip 2016 13:55


Zdaniem Zbigniewa Ziobry, sądy są zobowiązane strzec konstytucyjnej wolności sumienia, a nie ją łamać. Mają stać na straży praw i wolności obywateli, w tym także wolności działalności gospodarczej, a nie narzucać im przymus. Żadne ideologiczne racje nie uzasadniają naruszania tych fundamentalnych zasad.

- Dlatego wyrok nakazowy skazujący Sądu Rejonowego dla Łodzi Widzewa wobec pracownika prywatnej drukarni, który z powodu własnych przekonań odmówił przyjęcia zlecenia Fundacji LGBT Business Forum i drukowania materiałów promujących treści homo, bi- i transseksualne, jest niebezpiecznym precedensem - czytamy w oświadczeniu.

- Burzy wolność myśli, przekonań i poglądów, a także swobodę gospodarczą, polegającą na dowolności transakcji. Stawia w uprzywilejowanej pozycji Fundację reprezentującą środowiska mniejszości seksualnych, a łamie wolność sumienia pracownika, który ma prawo nie popierać homoseksualnych treści - wyjaśnia minister sprawiedliwości.

W związku z tym, Zbigniew Ziobro zdecydował o przystąpieniu przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi do postępowania przed Sądem Rejonowym dla Łodzi Widzewa. Celem jest obiektywne rozpatrzenie złożonego wniosku o ukaranie, mając na względzie zasady wolności sumienia i zdrowego rozsądku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.