Pracownicy sieci obuwniczej Centro na lodzie. Nie dostali pensji, ani odpraw

Trzy lata temu na polski rynek wkroczyła rosyjska marka obuwnicza Centro. Dziś, nie ma po niej śladu. Pracownicy zostali bez pensji i odpraw. Nie dostali także wypowiedzeń, przez co nie mogą zarejestrować się w urzędzie pracy, gdyż oficjalnie wciąż mają pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy sieci obuwniczej Centro na lodzie. Nie dostali pensji, ani odpraw

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 sie 2015 16:18


Choć czerwcu prezes firmy, Vladyslav Khavrenko informował w liście polskich pracowników o chwilowych problemach i możliwej restukturyzacji, zapewniał również, że nie dotknie ona sklepów, ponieważ te przynoszą dochody na oczekiwanym poziomie.

Tymczasem dziś po firmie nie ma śladu. Jak opisuje całą sprawę money.pl, spółka C-Trade - dotychczasowy właściciel marki Centro w Polsce, zmienił nazwę na Kepuce i ogłosił likwidację.

Sklepy puste, portfele pracowników też

Zero odpraw, brak ostatniej pensji, o ekwiwalencie za urlop nie wspominając. Ponadto od czerwca nikt z zarządu nie spotkał się z pracownikami i nie udzielił informacji, czy w ogóle mogą liczyć na jakiekolwiek zaległe pieniądze.

To jednak nie jedyne problemy ok. 500 osób, które pracowały w obuwniczej sieciówce. Niektóre osoby w świetle prawa wciąż są pracownikami Centro i nie mogą zarejestrować się w urzędzie pracy.

Pracownicy szykują się do walki

Część z zatrudnionych osób zgłosiła już całą sprawę do Sądu Pracy. Ponadto poszkodowani poinformowali o zajściu Państwową Inspekcję Pracy. Oprócz tego rozgoryczeni założyli na Facebooku profil "Poszkodowani pracownicy Centro" na którym łączą siły i nadają sprawie rozgłosu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.