PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracodawcy zauważają wielki problem. "Brakuje wytycznych"

  • jk
  • 25 lip 2022 17:38

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie napisali list do premiera Mateusza Morawieckiego. Przedstawili swoje postulaty, które ich zdaniem pomogą uniknąć lockdownu i poważnych restrykcji obciążających gospodarkę.

Pracodawcy zauważają wielki problem. "Brakuje wytycznych"
Przedsiębiorcy apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzenie wytycznych dla prewencji przeciw COVID-19 (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Przedsiębiorcy apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzenie wytycznych dla prewencji przeciw COVID-19.
  • Przypominają również o konieczności zmian w prawie pracy dotyczących uregulowania pracy zdalnej i umożliwienie wysyłania pracowników na bezpłatne testy.
  • Obawy związane z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 mają także przedstawiciele stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom. Jak przyznają, wzrosła liczba skarg dotyczących sytuacji epidemicznej w Polsce.

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie zauważają wielki problem związany z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19, a jednocześnie brakiem wytycznych dla przedsiębiorców. Dlatego też apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzenie wytycznych dla prewencji przeciw COVID-19. Chcą także mieć możliwość wysyłania pracowników na bezpłatne testy.

Pracodawcy zaznaczają, że "jakiekolwiek restrykcje związane z pandemią spowodowałyby teraz dramatyczny kryzys w wielu firmach". Jak twierdzą, "nie ma szans, by tym razem obronnie wyjść z niszczącego triumwiratu: pandemia, inflacja, wojna".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Panie Ministrze, im więcej ostrożności teraz, tym większe bezpieczeństwo na jesień, gdy sezon chorobowy będzie w rozkwicie - zaznaczają przedsiębiorcy w piśmie.

Przedsiębiorców martwi także fakt, że praca zdalna wciąż nie została uregulowana legislacyjnie.

- W obecnej sytuacji, gdy w firmie pojawia się COVID-19, pracodawca tak naprawdę nie wie, jak ma zareagować. Wysyłać pracowników na kwarantannę? Jeżeli tak, to na ile? Czy pozwolić pracownikowi na pracę zdalną? Czy wysyłać każdego chorego na test? Jak organizować pracę w zespole, gdzie pojawił się COVID-19? Otrzymujemy wiele zapytań od naszych przedsiębiorców w tej sprawie, więc kieruję je na ręce osoby decyzyjnej - piszą przedsiębiorcy w liście do premiera.

Skarg przybywa

Obawy związane z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 mają także przedstawiciele stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom. Jak przyznają, wzrosła liczba skarg dotyczących sytuacji epidemicznej w Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracodawcy zauważają wielki problem. "Brakuje wytycznych"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA