PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracodawcy zatrudniający niepełnosprawnych apelują do rządu. "Bez uproszczeń nasza sytuacja będzie jeszcze trudniejsza"

  • Agnieszka Widera-Ciochoń
    AW
  • 17 mar 2020 12:49

- Zwracamy uwagę na szczególną sytuację osób niepełnosprawnych, które są w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy i ich pracodawców. Zwracamy się o uzupełnienie proponowanych działań rządu o instrumenty wprost kierowane do tej grupy – postuluje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Chodzi m.in. o zmianę sposobu rozliczania czasu pracy osoby niepełnosprawnej, zmianę terminu wypłaty dofinansowań do wynagrodzeń czy zmianę procedury związanej z wypłatą dofinansowań.

Pracodawcy zatrudniający niepełnosprawnych apelują do rządu. "Bez uproszczeń nasza sytuacja będzie jeszcze trudniejsza"
Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne po raz kolejny zgłaszają postulat związany z podniesieniem wysokości otrzymywanego wsparcia na zatrudnianie pracowników niepełnosprawnych (fot.shutterstock)
REKLAMA
  • Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych to największy związek pracodawców osób niepełnosprawnych. Zrzesza kilkaset podmiotów, głównie małych i średnich pracodawców.
  • Stanęli oni przed olbrzymim wyzwaniem związanym z prowadzeniem swojej działalności w związku z obecnym stanem epidemicznym.
  • Ta ekstraordynaryjna sytuacja wymaga pilnej interwencji na poziomie legislacyjnym i nowych instrumentów wspierających, łagodzących jej skutki dla gospodarki, ochrony miejsc pracy osób niepełnosprawnych – apelują do rządu.

Dziś (17 marca) premier przedstawi Radzie Ministrów projekt paktu na rzecz stabilizacji i bezpieczeństwa gospodarki; w pakiecie m.in. odroczenie różnych płatności, rozwiązania wspierające osoby na tzw. śmieciówkach i prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Czytaj też: Na dniach powstanie specustawa osłonowa dla przedsiębiorców

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych docenia podjęte działania rządowe, ale zwraca uwagę na szczególna na rynku pracy grupę. 

 - Cieszy nas uwzględnienie w planach sytuacji administracyjnej osób niepełnosprawnych, o której mówiła minister Marlena Maląg w związku z koniecznością ubiegania się o kolejne dokumenty potwierdzające status osoby niepełnosprawnej. Niemniej zwracamy uwagę na szczególną sytuację osób niepełnosprawnych, które są w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy i ich pracodawców - podkreślają w liście otwartym Jan Zając, prezes i Krzysztof Kosiński wiceprezes POPON.

List adresowany jest do premiera Mateusza Morawieckiego, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz oraz minister pracy Marleny Maląg.

Przedstawiciele organizacji zwracają się o uzupełnienie proponowanych działań rządowych i instrumenty wprost kierowane do pracowników niepełnosprawnych i ich pracodawców.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pracodawcy zatrudniający niepełnosprawnych apelują do rządu. "Bez uproszczeń nasza sytuacja będzie jeszcze trudniejsza"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • GupiZazol 2020-03-17 17:15:55

    Komu te zmiany mają pomóc? Nie bardzo widzę w tym wszystkim interes osób niepełnosprawnych , za to interes "dobroczyńców" jak najbardziej. Ogolić PFRON tak, żeby dla niepełnosprawnych nic nie zostało. Oddajcie PFRON niepełnosprawnym i chorym, a sami do roboty. Wstydu nie macie!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA