Pracodawcy zaniepokojeni pracami nad ustawą o UOKiK

Konfederacja Lewiatan jest zaniepokojona trwającymi pracami legislacyjnymi nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz ustawy - Kodeks postępowania cywilnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracodawcy zaniepokojeni pracami nad ustawą o UOKiK

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl/Konfederacja Lewiatan

dlahandlu.pl

5 lis 2013 11:40


- Projekt stoi w sprzeczności z intencjami rządu, by polską gospodarkę deregulować i ułatwiać prowadzenie działalności gospodarczej. Kładzie nacisk wyłącznie na dwie wartości, jakimi są ochrona konkurencji i ochrona konsumentów. Dobra te są oczywiście istotne i zasługują na ochronę prawną, ale jednocześnie ustawodawca powinien zapewnić równowagę z innymi wartościami konstytucyjnymi, takimi jak prawo własności, swoboda działalności gospodarczej, prawo do sądu, czy prawo do obrony. W ocenie przedsiębiorców, projekt w obecnym kształcie takiej równowagi i proporcjonalności nie zapewnia - uważa organizacja.

Z tego powodu, Konfederacja Lewiatan wspólnie z Business Centre Club, Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji, Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji, American Chamber of Commerce in Poland, Krajową Izbą Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji oraz Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej zwróciły się do Tadeusza Aziewicza, przewodniczącego Podkomisji powołanej przez sejmową Komisję Gospodarki do rozpatrzenia projektu ustawy, z prośbą o spotkanie.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.