PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Pracodawcy krytycznie o zmianach w Kodeksie postępowania cywilnego

Zastąpienie tzw. ,,fikcji doręczeń” doręczeniami komorniczymi, wysoka podwyżka opłat sądowych czy wprowadzenie możliwości zeznań świadka na piśmie - to zmiany w Kodeksie postępowania cywilnego, które eksperci z Konfederacji Lewiatan oceniają krytycznie.

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 26 lip 2019 17:15
Pracodawcy krytycznie o zmianach w Kodeksie postępowania cywilnego
Nowela obejmuje ponad 300 nowych lub zmienianych przepisów. (fot.shutterstock.com)
REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu postępowania cywilnego. Nowela obejmuje ponad 300 nowych lub zmienianych przepisów. Nowe przepisy wprowadzają zmiany w procedurze cywilnej, ale także w zakresie opłat i kosztów sądowych.

Eksperci z Konfederacji lewiatan krytycznie wypowiadają się o tej decyzji PAD. Jak wskazuje mec. Adrian Zwoliński, ekspert Konfederacji Lewiatan, na liście regulacji ocenianych negatywnie przez biznes znalazły się m.in. zastąpienie tzw. ,,fikcji doręczeń” doręczeniami komorniczymi, które będą droższe oraz prawdopodobnie mniej skuteczne i dłuższe, wysoka podwyżka opłat sądowych czy wprowadzenie możliwości zeznań świadka na piśmie (jeżeli sąd tak postanowi), które utrudnią efektywne przeprowadzenie dowodu z zeznań świadka.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zgodnie z naszymi postulatami usprawniono doręczenia komornicze w stosunku do pierwotnego kształtu przepisów w projekcie ustawy (m.in. umożliwienie komornikowi szerszej weryfikacji adresu pozwanego). Udało nam się przekonać posłów do wydłużenia terminu na sporządzenie apelacji w sprawach złożonych tj. w przypadku przedłużenia terminu do sporządzenia pisemnego uzasadnienia wyroku termin wniesienia apelacji do sądu wyniesie trzy tygodnie wprowadzenia. W toku prac wprowadzono również korzystniejsze opłaty sądowe w sprawach o prawa majątkowe w stosunku do pierwotnie proponowanych - mówi mec. Adrian Zwoliński, ekspert Konfederacji Lewiatan.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracodawcy krytycznie o zmianach w Kodeksie postępowania cywilnego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA